Українська армія через військові навчання інтегрується як одна-єдина міць із НАТО, — Табах

Гаррі Табах. Скриншот відео: kanaldom.tv

Навчання західними партнерами українських військовослужбовців включає не лише роботу із новими озброєннями, але й навчання порядку бою. Про це сьогодні, 31 серпня, в ефірі марафону на телеканалі FREEДОМ розповів капітан 1-го рангу Військово-морських сил США у відставці Гаррі Табах.

"Тобто як маневрувати, в яких ситуаціях. І це навчання займає довше, ніж навчити, які кнопки натискати і коли. Тому це дуже важливо, щоб ваші піхотинці, молодші офіцери та сержанти навчалися ведення бою і переймали цей досвід із британської армії, і з армії США, тому що ми армії, що воюють. Ми завжди беремо участь у якомусь конфлікті. У моїй кар'єрі переважно нас навчали маневрів, що ми робимо, як ми робимо. Якщо вони прибіжать з цього пагорба, або по нас почнуть стріляти з цього боку, що ми робимо, як ми рухаємось, куди ми переходимо. І ми бачимо, як ваші війська дуже швидко цьому навчаються, і вони починають вимотувати російські війська та заганяти їх у паніку", — сказав він.

За словами Табаха, злагодженість роботи та комунікації забезпечує єдину міць сил НАТО — саме це відпрацьовується на спільних навчаннях, у яких брала участь і Україна. В армії кожної країни є свій стиль та досвід.

"Ми говоримо однією мовою, ми на одній хвилі. І якщо ми щось робимо, то Україна, балтійські країни, Польща, Німеччина, Франція — всі розуміють, що відбувається одне з одним, і мають лінії комунікації. Тобто ми злагоджено працюємо. Це дуже важливо. Але кожен має, звичайно ж, свій стиль цієї роботи. Україна, на мою думку, через такі навчання, через Сполучені Штати, Велику Британію, інтегрується як одна-єдина міць разом із нами. І це ніби одна з місій, або одна з тих речей, які мають робити НАТО. Якщо відбуватимуться навчання у Великій Британії чи США — це приблизно те саме. Тому що ми дуже схожі армії, у нас дуже схожа військова доктрина. Якщо відбуватиметься таке навчання у Франції, Іспанії чи Італії, вони трохи інші. Просто тому, що інша культура, інший народ, інший бойовий досвід. Але все одно це НАТО. Все одно є інструкції, є статути, за якими ми діємо, маємо діяти однаково", — пояснив офіцер ВМС США.

Читайте також: Армія України — єдина, яка має досвід такої війни, Захід може багато чому навчитися, — Табах

Нагадаємо, у межах нової навчальної місії для Збройних сил України Євросоюз планує навчати українських офіцерів, снайперів, саперів та медиків. Міністри оборони країн-учасниць ЄС на неформальній зустрічі у Празі схвалили підготовку до створення тренувальної місії для українських військових.

Медіа-партнери
Прямий ефір