Українки створюють казки за допомогою ШІ — історія боротьби з російським контентом

Олена та Ольга Скворчевські. Скриншот: kanaldim.tv

Сестри Ольга та Олена Скворчевські створюють повчальні українські казки, щоб зменшити вплив російського контенту на маленьких українців. Для розробки мультяшних персонажів вони використовують штучний інтелект. На їх Youtube-каналі "Казкова мудрість" казки мають велику популярність не тільки серед дітей, а й дорослих. До того ж казки Скворчевських вже показують на шкільних та дошкільних заняттях. Завдяки їм, українській мові вчать своїх дітей емігранти. Усі подробиці дізнавайтеся у матеріалі "Ранку Вдома".

Повчальні казки створили сестри Ольга та Олена Корчевська. І задля того, аби діти дивились менше російського контенту. З браком українських мультиків, Олена стикнулася особисто, коли народила сина. Обидві сестри — телевізійниці. Олена режисерка, а Оля журналістка. Тож дівчата вирішили об'єднати зусилля і створити власну казку. Та постало питання, як розробити мультяшних персонажів без бюджету на професійного дизайнера. Допоміг штучний інтелект.

"Робиться розкадрування всього сценарію. В нас є великі та  загальні плани, різні ракурси. Це все прописую я, як режисер. Все генерується за допомогою штучного інтелекту", — пояснила співзасновниця проєкту "Казкова мудрість" Олена Скворчевська.

Штучний інтелект генерує статичні зображення. Рухатися їх змушує Олена за допомогою монтажу. З технологіями допомагає її чоловік. Оля — це голос казок, вона ж пише сценарії. Ідеї сестри беруть із життя. Першу історію назвали "Лісова варта". Вона вчить дітей дбати про природу.

"Лісові мешканці знайшли у лісі сміття. Вони вирішили його прибрати. Посортувати та навчити лісових мешканців дбати про навколишнє середовище. Білочка влаштувала гонитву, в яких переможцем став той, хто збере найбільше сміття", — продовжує Олена Скворчевська.

Олена одразу опублікувала мультик вYoutube. Минуло кілька місяців, а на сторінці "Казкова мудрість" уже понад 20 казок. Серед героїв — діти, тварини та незвичайні персонажі. Наприклад, Зуб чи Гастрит. Серед казок є й психотерапевтичні історії. Приміром, мультик про Їжачка і зірочку став одним з найпопулярніших не лише в дітей, а й у дорослих. Адже це історія про те, що інколи нам треба відпускати тих, кого ми дуже любимо.

"Ми проводили опитування про вік аудиторії. Це потрібно нам для того, щоб ми знали свою аудиторію. Одна жіночка написала нам, що їй 55 років і вона дивиться наші казки. Це свідчить про те, що дорослим також не вистачає світла та добра", — каже Ольга Скворчевська.

Ці мультики дівчата роблять у перерві між роботою та хатніми справами. Все власним коштом. Створення однієї казки займає два тижні. Праця складна, адже штучний інтелект не завжди розуміє, чого від нього хочуть. Тож інколи хочеться залишити цю справу, втім творців казок мотивують глядачі.

"В нас є глядачка, яка зізналася, що її донька слухає казки. Дівчинка з народження нічого не бачить, але слухає. Ця історія змусила нас іти далі, бо бувало настільки складно, що хотілося все залишити. Втім, ми не можемо кинути таких діток", — резюмували засновниці каналу "Казкова мудрість".

Нині казки сестер Скворчевських показують на шкільних та дошкільних заняттях. Завдяки їм української мови вчать своїх дітей емігранти. Підтримати україномовний дитячий контент можна підпискою на Youtube-канал "Казкова мудрість", а також у соцмережах проєкт. Нещодавно Оля та Оленка подали заявку на участь у кінофестивалі зі штучного інтелекту. Сподіваються на виграш та розвиток справи.

Також цікаво: Фінансова грамотність для підлітків: інвесторка Юлія Баткалова започаткувала інтенсив

Прямий ефір