Українці організували марш вишиванок у Лондоні — особливості заходу

Марш вишиванок у Лондоні. Скриншот: kanaldim.tv

На площі неподалік Вестмінстерського абатства у Лондоні зібралися сотні українців. Усі вони — у вишиванках. До події долучилися й британці. Подібний марш водинадцяте проводить неприбуткова організація Support Ukraine/London Euromaidan. Чому ця подія важлива, дізнавайтеся у матеріалі "Ранку Вдома".

Організувати марш вишиванок взялася неприбуткова організація Support Ukraine/London Euromaidan. Багато членів цієї організації приїхали до Лондона у зв'язку з російською агресією. Хтось з 2022 року, а хтось ще у 2014 році, коли Росія окупувала Крим та вдерлася на Донбас.

"Ми благодійна волонтерська організація, яка була заснована у 2014 році, коли почалася Революція гідності. Українці не байдужі почали збиратися тут. Коли російські війська зайшли в Донецьку та Луганську області, то ми почали допомогти тим, хто на передовій. Спочатку це були донати, а потім ми почали організовувати концерти та фандрейзингові компанії, щоб якомога більше зібрати коштів. Наші мітинги біля російського посольства та на Даунінґ-стріт, біля прем'єр-міністра, не припинялися", — розповіла засновниця волонтерської організації Support Ukraine/London Euromaidan Наталія Равлюк.

Масштабні марші волонтери організовують щонайменше тричі на рік на День Незалежності України, у річницю повномасштабного вторгнення та на День вишиванки. Цьогоріч це був 11 великий марш у вишиванках.

"Ідея взагалі самих маршів — охопити центр Лондона, де багато скупчення людей. Де ми можемо пояснити, що відбувається у нашій країні. Ми ходимо за маршрутом від Парламентської площі біля Біг-Бена аж до пам'ятника святого Володимира. Тобто охопили людні вулиці, центр столиці", — провадить Наталія Равлюк.

На будь-який марш наші земляки збираються не просто так. Вони розповідають про злочини росіян і нагадують, що важливо допомагати Україні й надалі.

"Минулого року ми маршували за Каховську трагедію. Ми навіть надрукували спеціальні постери, аби продемонструвати масштаби екоциду та геноциду. Цього року також ми нагадали про річницю цієї трагедії про дітей, які живуть в Україні. Діти — це наше майбутнє. Росіяни обстрілюють мирні міста, знищують цивільні об'єкти, де гинуть наші діти", — резюмувала Наталія Равлюк.

Загалом доходи на річницю вторгнення приєдналося майже 7 000 українців та британців. До маршу вишиванок трохи менше — 2 000 осіб. Крім того, волонтери громадської організації Support Ukraine/London Euromaidan збираються на мітинги тричі на тиждень. Вони приходять на Даунінґ-стріт та нагадують про те, що в Україні потрібна зброя та допомога, аби вистояти у боротьбі з російською навалою.

Читайте також: Євростат назвав кількість українських біженців, які оформили тимчасовий захист у ЄС 

Прямий ефір