Україна відкрила Національний павільйон на 60-й Венеційській бієнале

Даніїл Ревковський та Андрій Рачинський, "Цивільні. Вторгнення" (2023). Скриншот з фільму

На 60-й Венеційській бієнале — міжнародній виставці сучасного мистецтв — відбулося передвідкриття Українського павільйону. Цьогоріч від України у Венеції представили проєкт "Плетіння сіток". В його основі — ідея про солідарність і горизонтальну взаємодію різних українських спільнот в моменти найбільших загроз і в умовах війни, з посиланням на "Українську правду", інформує "Дім".

Венеційську бієнале називають Олімпійськими іграми у світі мистецтва. Проєкти 75-ти національних павільйонів змагаються за головну нагороду Фестивалю — Золотого Лева.

"Плетіння сіток" — це груповий проєкт, що презентує роботи Каті Бучацької, Лії та Андрія Достлєвих, Андрія Ревковського і Даніїла Рачинського в архітектурному просторі, розробленому Олександром Бурлакою. Куратори проєкту — Вікторія Бавикіна та Максим Горбацький. На відкритті також був присутній Комісар павільйону, заступник міністра культури Тарас Шевченко.

Компактне приміщення павільйону не змогло вмістити усіх відвідувачів церемонії відкриття та журналістів. Люди слухали вітальні промови митців та відеозвернення дружини українського президента Олени Зеленської і за межами павільйону.

Відкриття українського павільйону на Венеційській бієнале. Фото: Тетяна Пушнова

Серед відвідувачів відкриття можна було помітити колишню заступницю міністра культури артменеджерку Галину Григоренко, креативну директорку Українського інституту Тетяну Філевську, директорку львівського Jam Factory Art Center Божену Пеленську, а також Віктора Пінчука, чий PinchukArtCenter відкривав того ж вечора власний проєкт "З України: сміливі мріяти" у неофіційній програмі Бієнале.

У межах Українського павільйону на Венеційській бієнале представлена відеоробота Даніїла Ревковського та Андрія Рачинського "Цивільні. Вторгнення". Автори спробували передати відчуття війни цивільними.

Очікується, що Бієнале до 24 листопада відвідає понад 800 000 людей. Українські митці представлені не лише в українському павільйоні. Доступ для відвідувачів до Бієнале відкрито з 20 квітня.

Читайте також: Зібрати мільйони на дрони завдяки фотографіям хоче подружжя Ліберових: як долучитися до ініціативи

Прямий ефір