Україна хоче "захопити Полісся": що стоїть за цим фейком і чому він вигідний Кремлю (ВІДЕО)

Ілюстративне фото: nato.int

Підконтрольні Мінську ЗМІ мов під копірку з "Останкіно" з кожним днем ​​запускають в інформаційний простір дедалі більше неправдивої інформації про Україну. Один із останніх вкидів — про те, що нібито Україна хоче приєднати білоруське Полісся до своєї території, повідомляє "Дом".

Дезінформація про те, що Україна нібито може робити замах на чужі території, пролунала в ефірі державного телеканалу "Білорусь-1".

"У нас поруч націоналістичні формування збираються, які, зазначу для незалежних, цілком собі не проти включити до складу України Полісся", — заявили в ефірі мовника.

Експерти вважають, що подібна риторика розрахована винятково на електорат Олександра Лукашенка.

"Звичайно, пересічний білорус у це не повірить, але схожі заяви є і лунатимуть, на жаль. Це теж логічно, враховуючи загальну риторику Лукашенка, що навколо вороги, які хочуть щось зробити з цієї найкращої країни у світі та найкращого начебто президента. І Україна, відповідно, як недружня держава в його розумінні, звісно, ​​повинна мати якісь плани", — сказав Ігор Тишкевич, експерт програми міжнародної та внутрішньої політики "Українського інституту майбутнього".

Проте останнім часом білоруські ЗМІ, підконтрольні владі, особливо наполегливо нагнітають ситуацію.

"Коли необхідно показати, що всі сусідні країни, звичайно, крім РФ, становлять загрозу і тільки сплять і бачать, щоб напасти і щось від Білорусі відкусити, це зрозуміло. Наприклад, Польща мріє відродити польський кордон довоєнного періоду, щоб західної Білорусі більше приєднати. Литва та Латвія на північне Полісся мають робити замах, а Україна має захопити Полісся", — вважає аналітик Білоруського інституту стратегічних досліджень Вадим Можейко.

Експерти акцентують, що такі помилкові повідомлення віддаляють примирення Києва та Мінська та тісне економічне співробітництво двох країн. А це ще більше грає на руку Москві.

"Для України постачання білоруських товарів — це певна можливість маневрувати, зокрема на тлі війни з РФ. Для Білорусі на тлі тиску Росії український ринок є вкрай важливим, бо це також можливість економічного маневру. Звичайно, росіяни робитимуть так, щоб цей маневр-надбудова поховав під собою політичний конфлікт та економічну співпрацю", — зазначив Тишкевич.

Крім того, дезінформаційні заяви Мінська щодо України, за словами експертів, можуть спонукати Білорусь до визнання тимчасово окупованого Криму частиною Росії.

"Погляньте, як РФ штовхає Лукашенка на тему Криму. Це також частина російської політики — підштовхувати Лукашенка на конкретні дії, які для України сприймалися б як перехід через "червоні лінії", — резюмував Тишкевич.

А сам Лукашенко у своєму посланні заявив, що воювати з Україною не збирається.

Зазначимо, що згідно з опитуванням британського аналітичного центру Chatham House, лише 19% білорусів довіряють державним ЗМІ. Абсолютно не довіряють 62% опитаних громадян.

Читайте також: Навчання з ядерною зброєю в Білорусі — як Путін намагається залякати Захід (ВІДЕО)

Прямий ефір