Українська митниця повинна перестати бути годівницею для корупціонерів, — президент

Фото ОП

Володимир Зеленський 28 січня провів робочу нараду з очільником Державної митної служби Павлом Рябікіним. Під час розмови президент наголосив, що українська митниця має стати прозорим, зрозумілим та зручним сервісом для підприємців і громадян.

Про це повідомляє канал "Дом" із посиланням на пресслужбу глави держави.

Президент наполягає на прискоренні реформи митної служби, яка, за його словами, спрямована на відхід від складних бюрократичних процедур.

"Потрібно прискорити реформування Державної митної служби. Українська митниця повинна перестати бути годівницею для малих і великих корупціонерів і воротами для контрабандистів, а стати прозорим, зрозумілим та зручним сервісом для підприємців і громадян", — наголосив президент.

У свою чергу, Павло Рябікін розповів, що реформа митниці передбачає перехід на новітні технології та діджиталізацію, спрощення та гармонізацію митних процедур, ставок мита з європейським законодавством, навчання і тестування персоналу, поліпшення матеріально-технічної бази.

Вже набрав чинності закон про запровадження інституту авторизованого економічного оператора (АЕО), уточнив Рябікін. На його думку, впровадження програми АЕО сприяє наближенню митного законодавства України до європейських стандартів, спрощує та полегшує міжнародну торгівлю.

Нагадаємо, ВР ухвалила закон про створення Бюро економічної безпеки.

Раніше Володимир Зеленський заснував стипендії найкращим учасникам ЗНО, премії переможцям учнівських олімпіад і гранти на навчання за кордоном.

Медіа-партнери
Прямий ефір