Україна заборонила імпорт електроенергії з Білорусі та РФ до жовтня

Илюстративний скріншот відео: ua.news

Національна комісія, що здійснює державне регулювання у сферах енергетики та комунальних послуг (НКРЕКП), сьогодні, 26 травня, на засіданні ухвалила заборону на імпорт електроенергії з Білорусі та Російської Федерації до 1 жовтня 2021 року. Про це стало відомо із запису засідання, інформує "Дом" із посиланням на "Економічну правду".

Голова НКРЕКП Валерій Тарасюк зазначив, що регулятор не є політичним органом, а тому керується у своїх рішеннях виключно балансом інтересів держави, споживачів і ліцензіатів.

"Ми також думаємо про споживачів, і теоретично, припинення імпорту як ринкового механізму може призводити до зловживань і маніпуляцій на ринку. А з технічної точки зору разом із "Укренерго" і Міненерго ми прийшли до думки, що повинні спільно моніторити стан підготовки до осінньо-зимового періоду, стан накопичення вугілля. І, як бачимо на прикладі цієї зими, імпорт був необхідний", — прокоментував він ухвалене комісією рішення.

Тарасюк наголосив, що рішення НКРЕКП від 26 травня не означає, що заборону не продовжать після 1 жовтня. Однак на сьогодні регулятор готовий його ухвалити тільки до початку осінньо-зимового періоду. А до того моменту разом із оператором і Міненерго буде здійснюватися спільний моніторинг.

Зазначимо, що з 15 травня 2021 року набув чинності закон, згідно з яким регулятор отримав повноваження обмежувати доступну пропускну здатність в частині міждержавних зв'язків між Україною та державами, які не є сторонами Енергетичного співтовариства.

Читайте також: Ціна на електроенергію для населення не зміниться до 30 червня, — рішення уряду

Прямий ефір