Санкції проти Нікарагуа запровадила Україна через призначення "консула" в Криму

Фото: dumskaya.net

Верховна Рада затвердила рішення Ради національної безпеки і оборони (РНБО) України про введення санкцій проти Нікарагуа через призначення "консула" в окупованому Криму.

Про це рішення сьогодні, 2 лютого, під час виступу у Верховній Раді розповів секретар РНБО Олексій Данілов, інформує "Дом".

За його словами, у серпні 2019 року уряд Республіки Нікарагуа призначив "почесного консула" Нікарагуа на тимчасово окупованій території АР Крим та міста Севастополя.

"З 2019 року МЗС України неодноразово направлялися звернення до МЗС Нікарагуа з вимогою скасувати неправомірне рішення, однак вони ігнорували офіційні звернення української сторони", — сказав Данілов.

Секретар РНБО повідомив, що призначеного владою Нікарагуа "дипломата" у 2019 році суд Києва визнав винним у посяганні на територіальну цілісність та незалежність України та підбурюванні до державної зради. Його засуджено до 13 років позбавлення волі.

Після виступу Данілова Верховна Рада затвердила рішення РНБО України "Про застосування секторальних спеціальних економічних та інших обмежувальних заходів (санкцій) до Республіки Нікарагуа", введене в дію указом президента України від 1 лютого 2021 року № 41/2021.

Читайте також: Через поїздку до Криму солісту гурту "Песняры" заборонили в’їзд в Україну (ВІДЕО)

Нагадаємо, Кабінет міністрів затвердив санкції щодо 13 російських авіакомпаній з повною забороною польотів над Україною на три роки за здійснення авіаперевезень в окупований Крим.

Прямий ефір