Україна приєднається до "зеленого курсу" Європи Green Deal — що це значить, пояснив міністр (ВІДЕО)

Роман Абрамовский. Фото: slovoidilo.ua

Україна приєднається до "зеленого курсу" Європи Green Deal. Вже можна залучати інвестиції на "зелений перехід". Про це в ексклюзивному коментарі телеканалу "Дом" розповів міністр екології та природних ресурсів України Роман Абрамовський в кулуарах міжнародної конференції щодо реформ в Україні, яка відбувалась у Вільнюсі (Литва).

За його словами, зараз профільне міністерство розробляє українську модель переходу до кліматичної нейтральності — коли країна мінімізує викиди вуглекислого газу. Щоб досягти цієї мети, потрібно буде переформатувати енергетичний сектор.

"Green Deal — це не про обмеження. Я на форумі сьогодні казав, що наступні 10 років колір інвестицій точно буде зелений. Green Deal, чи Ukrainian Green Deal, який ми маємо розробити, — це про розвиток, насамперед. Фактично це така зелена трансформація всіх секторів економіки. Жоден сектор економіки не залишився без цієї трансформації. Це і сільське господарство щодо утримання поживних речовин, вуглецю і закису азоту в ґрунтах, і енергетика, декарбонизація енергетики, розвиток зеленої енергетики...", — розповів Роман Абрамовський.

Читайте також: Україна може зіграти ключову роль в екологічній політиці Європи в галузі енергетики

Нагадаємо, що захист українського лісу, компроміси з промисловими підприємствами та екологічна ситуація на тимчасово непідконтрольних територіях — такі теми обговорювали на форумі "Україна-30. Екологія". У 2021 році Україна планує запустити кілька проєктів, спрямованих на захист довкілля.

Прямий ефір