Україна оскаржить повноваження Росії в ПАРЄ через арешт Навального (ВІДЕО)

Фото: АР

Арешт російського опозиціонера Олексія Навального після його повернення з Берліна до Москви вплинув на плани української делегації в Парламентській асамблеї Ради Європи (ПАРЄ). 

Як повідомляє телеканал "Дом", про це в Facebook розповіла очільниця української делегації в ПАРЄ Марія Мезенцева.

"19 числа планувався онлайнвиступ і участь Олексія Навального в комітеті ПАРЄ з правових питань. Зважаючи на останні події (його затримання у Москві, подальше перебування в СІЗО, а також призначений суд на 29 січня), навряд чи він зможе взяти участь", — зазначила Мезенцева.

За її словами, "кейс Навального" входив у найближчі робочі плани України в ПАРЄ, проте арешт опозиціонера вніс до них корективи.

"Наша делегація буде використовувати всі можливі інструменти, які передбачає регламент для подальших кроків щодо обговорення (urgent debates) і оскарження повноважень РФ (в ПАРЄ — ред.), ґрунтуючись зокрема на цих подіях", — повідомила глава української делегації в ПАРЄ.

Вона також нагадала, що у 2019 році Європейський суд з прав людини (ЄСПЛ) зобов'язав Росію виплатити Навальному понад 22 тис. євро компенсації у зв'язку з незаконним рішенням російського суду в справі про розкрадання грошей компанії Yves Rocher.

Російського опозиціонера після повернення з Берліна до Москви заарештували в аеропорту "Шереметьєво" у неділю, 17 січня. Керівник юридичного відділу заснованого Навальним Фонду боротьби з корупцією В'ячеслав Гімаді повідомив, що зараз політика утримують у відділку поліції в Підмосков'ї. Адвоката до нього не пустили.

"Навальний перебуває у 2-му відділі УВС Хімки: проспект Миру, 23А. Мене, захисника з нотаріальним дорученням, до нього не пускають, кажуть, що він спить. На закон, звичайно, не посилаються. Подав заяву щодо допуску", — заявив юрист.

Нагадаємо, Навального затримали на вимогу Федеральної служби виконання покарань (ФСВП) РФ замінити опозиціонеру умовний термін у "справі Yves Rocher" на реальний. До суду він перебуватиме під арештом.

Раніше, перебуваючи в Німеччині, політик оприлюднив результати розслідування свого отруєння отрутою типу "Новачок". Зокрема, на відео під назвою "Я подзвонив своєму вбивці. Він зізнався" Навальний стверджує, що до його отруєння причетні співробітники ФСБ РФ. Опозиціонер також неодноразово звинувачував у замаху на його життя президента Росії Володимира Путіна.

Як повідомляв телеканал "Дом", лідери Євросоюзу і США відреагували на арешт Навального і закликали російську владу звільнити опозиційного політика.

Медіа-партнери
Прямий ефір