Україна — на півдорозі до ЄС: що зроблено за п'ять років (ВІДЕО)

Иллюстративное фото: ap.org

Україна виконала план щодо членства в Євросоюзі на понад 50%. На це пішло п'ять років. Такі дані сьогодні, 24 червня, оприлюднили у Києві напередодні річниці підписання економічної частини Угоди про асоціацію України з ЄС, повідомляє кореспондент телеканалу "Дом".

Економічна частина Угоди про асоціацію розрахована на 10 років. За п'ять років Україна виконала 56% поставлених задач, зокрема було проведено 8 тис. заходів і виконано 2 тис. завдань.

Найбільш успішними сферами, в яких Україна показала високу продуктивність, фахівці називають політичний діалог, дотримання прав людини, торгівлю, гуманітарну політику, держзакупівлі, підприємництво. За ними виконано понад 80% завдань.

Найбільшого прогресу Україні вдалося досягти саме за останні два роки.

"Уже третій рік поспіль ми оцінюємо наш прогрес на основі відкритої системи моніторингу, яка кілька років розроблялася. Дійсно, є потужна інституційна основа, є урядовий офіс, посади заступників міністра з питань європейської інтеграції в міністерствах, навіть посада заступника керівника Офісу президента з питань європейської та євроатлантичної інтеграції, а також пріорітизації інтеграційних законів на найвищому рівні в українському парламенті", — зазначила віцепрем'єрміністр з питань європейської та євроатлантичної інтеграції Ольга Стефанішина.

Однак Україні ще є над чим працювати. Так, у сфері боротьби з фінансовим шахрайством прогрес становить лише 24%. Також необхідно прискорити впровадження судової реформи.

Читайте також: Коли Україна може підписати "промисловий безвіз" з ЄС і що це дасть, пояснив Шмигаль

Прямий ефір