"У нас Івасюк зображений не як боженька, а як людина": керівник Театру імені Марії Заньковецької розповів про мюзикл "Червона рута"

Максим Голенко. Скриншот: kanaldim.tv

У травні 2024 року у Львівському театрі імені Марії Заньковецької представили біографічний мюзикл "Червона рута" (авторка Наталія Ворожбит, режисер Максим Голенко), присвячений Володимиру Івасюку. Події вистави охоплюють різні роки життя митця — від навчання і до його загибелі. Більше про цей мюзикл та його створення розповів генеральний директор-художній керівник театру Максим Голенко у програмі "Точка опори" на телеканалі "Дім".

"Я, мов яструб, видивляюсь, де й що є цікавого в країні, хто з драматургів що пише, який матеріал. Раз на пів року я моніторю Наталку [Ворожбит] — питаю, чи не написала вона часом щось цікавеньке. Якось вона обмовилася, що є кіносценарій про Івасюка, яки все ніяк не можуть запустити. Було незрозуміло, коли вони запустяться. Сценарій був, я його прочитав і зрозумів, що це історія, з якою я якраз можу зайти у Львів. Вона мені дуже сподобалась! Ця історія вже була придбана продюсерами фільму, але ми їх умовили і орендували сценарій", — поділився Максим Голенко.

Вистава "Червона рута". Фото: zankovetska.com.ua

Творчу групу консультувала родина Володимира Івасюка (зокрема сестри Галина та Оксана), а також Чернівецький обласний меморіальний музей Володимира Івасюка. Завдяки цьому вдалося відтворити вишиванку Івасюка та спеціальні декорації.

"Я дуже переживав, бо у нас Івасюк зображений не як боженька, а як людина. Показані проблеми, які його спіткали. Його сестри подивилися прем'єру, тож у нас є офіційне "добро" і дозвіл від них та від львівської спільноти. Від того, що їм така історія зайшла, мені стало трішечки легше. Тут, у Львові, як мені здавалось, кожен другий знає, як виглядав Івасюк і як його треба грати", — додав очільник театру.

Вистава "Червона рута". Фото: zankovetska.com.ua

Роль видатного композитора у мюзиклі "Червона рута" виконав заслужений артист України Марк Дробот, який недавно доєднався до заньківчанського колективу. Актор зізнався, що ця історія є для нього особистою, адже його батька, який і відкрив йому музику Івасюка, теж звали Володимир.

"У мене вперше Марк попросився на роль. До того я увесь час його підмовляв. Він неймовірний театральний актор зі скаженою енергетикою. Небагато акторів можуть на собі витягнути три-чотири години вистави. Але коли він грав Сальєрі в "Амадеусі", то казав, що він уже закритий для театральної кар'єри і зосередиться на кіно. А тут раптом така історія. Річ у тому, що батько Марка був пов'язаний із музикою і дуже любив Івасюка. Марк був вихований на піснях Івасюка", — поділився Максим Голенко.

Максим Голенко — один із провідних українських театральних режисерів. Родом із Миколаєва. Поставив понад 50 вистав на сценах театрів Києва, Одеси, Львова, Івано-Франківська, Рівного, Миколаєва, Харкова та інших міст. З 2016 року — головний режисер та ідеолог незалежного "Дикого театру" у Києві. У 2020 році став головним режисером Одеського академічного українського музично-драматичного театру ім. Василя Василька. 

У червні 2023 року Максима Голенка призначили генеральним директором-художнім керівником Національного академічного драматичного театру ім. Марії Заньковецької у Львові. Його вистава "Зерносховища" отримала 4 нагороди і була визнана найкращою постановкою 2021-2022 років.

Читайте також

Прямий ефір