У мене є шанси, я впевнений у своїй програмі і професійності, — кращий юний спортсмен лютого-2024 стрибун у воду Олексій Середа про Олімпіаду

Олексій Середа. Фото: noc-ukr.org

На початку березня у Національному олімпійському комітеті України відзначили кращих атлетів лютого 2024 року. Найкращим юним спортсменом місяця, що минув, став 18-річний Олексій Середа. Дворазовий бронзовий призер чемпіонату світу зі стрибків у воду вже давно підкорив серця вболівальників та навіть фахівців зі стрибків у воду. Впевнено та дуже переконливо він ішов до своїх медалей, а 2024 року вперше в історії український дайвер зійшов на п'єдестал у чоловічому одиночному стрибку з 10-метрової вишки. Середа показав найкращий особистий результат, за що був заслужено нагороджений "бронзою". У програмі "Коло спорту" на телеканалі "Дім" Олексій Середа розповів про найближчі змагання та оцінив свої шанси на Олімпіаді.

"Це поштовх, щоб працювати далі. Я бачу плоди своєї праці і праці своїх тренерів. І це додаткова мотивація до Олімпійських ігор — мого головного старту", — каже Олексій.

Найкращою тренерко юного спортсмена лютого 2024 року стала Тамара Токмачова — особиста наставниця Олексія Середи. Каже, що під час змагань у Досі (Катар) зовсім не хвилювалася за свого підопічного.

"Тому що в нас уже були дві ліцензії. Основним завданням було відстрибати нову програму з великим коефіцієнтом складності. Це такий же коефіцієнт складності, як у китайських спортсменів. Хвилювалася тільки за новий стрибок, але він впорався доволі добре. Показав для себе рекордну суму. Все було по плану", — прокоментувала Тамара Токмачова.

Тамара Токмачова. Скриншот: kanaldim.tv

Далі Олексій зосередиться на міжнародних змаганнях, які стануть важливою складовою підготовки до Олімпійських ігор. 

"Зараз я поїду на Кубок світу, який відбудеться у Берліні, там я буду виступати індивідуал і синхрон. Якщо ми гарно виступимо і відберемось на Суперфінал, який відбудеться у Китаї, поїдемо ще в Китай. Після Китаю — Олімпійські ігри. Будемо робити весь акцент на Ігри", — поділився планами Олексій Середа.

Олексій Середа. Скриншот: kanaldim.tv

Професійне та особисте зростання Середи завжди у фокусі уваги його особистої тренерки. Головні зміни Тамара Токмачова окреслює у період між Олімпіадами в Токіо і Парижі. 

"То була ще дитина, яка нічого не розуміла. Він стрибав і ні на кого не звертав уваги. Не цікавився, де який олімпійський чемпіон. Зараз вже зовсім по-іншому: дуже добре знає своїх суперників, з багатьма із них переписується і має дружні стосунки. Це різні люди: дитина — тоді, вже сформований хлопець — зараз", — поділилася спостереженнями тренерка Олексія Середи.

Впевнений у собі, своїх діях та своїх стрибках, Олексій прагне своєї першої олімпійської нагороди. Каже, що хвилюватися, звісно, буде. До Ігор треба "устабільнити" нові стрибки та підготуватися психологічно.

"На тій Олімпіаді я не думав ще про топ-3, тому що в мене була дуже слабка програма і не було шансів. Зараз у мене є шанси, зараз я більш упевнений у своїй програмі і у своїй професійності", — додав стрибун.

Читайте також: Президент НОК нагородив найкращих українських спортсменів лютого

Прямий ефір