У Києві відкрили виставку про красу поранених українських воїнів "Хоробрі обличчя"

Виставка "Хоробрі обличчя". Скриншот: kanaldim.tv

У Кримському домі в Києві відкрили фотовиставку "Хоробрі обличчя" — про красу та мужність захисників, які отримали поранення на фронті. Експозиція демонструє світлини українських воїнів, що пройшли реконструкцію обличчя завдяки ініціативі "Лікарі для героїв". Кожен портрет — це окрема історія, йдеться у матеріалі "Ранку Вдома".

"Хоробрі обличчя" — фотовиставка про красу та мужність захисників, які отримали поранення на фронті. Її відкрили у Кримському домі в Києві. Один з учасників фотосесії —  Вадим Шаповалов із Сумщини. Йому 25 років, він кадровий військовий. Під час бойового завдання на Запорізькому напрямку отримав поранення. Наразі лікується. Це його перша фотосесія. 

"Незвично було отримувати таку кількість уваги. Найбільше мене тішить те, що організатори прагнуть перевернути увагу суспільства до людей, які зазнали поранень на війні", — розповідає військовий Вадим Шаповалов. 

У фотосесії взяв участь військовий Володимир Мельник. Він з Черкащини. Долучитись до проєкту йому запропонували волонтери. 

"Ці портери потрібні для того, щоб люди бачили нас не як поранених і страшних, а як таких самих людей, як і вони. Тільки з якимись вадами після війни", — пояснює військовий Володимир Мельник. 

До повномасштабного вторгнення Володимир працював у будівельній галузі. Мобілізувавшись, потрапив до десантно-штурмових військ. 

"Проводили контрнаступ на Запоріжжі, в Роботиному. Під час одного зі штурмів, прикриваючи висадку десанту, отримав поранення. ПТУР прилетів. Втім навіть зазнавши поранень, ми встигли виконати поставлену задачу", — резюмував Володимир Мельник. 

Експозиція демонструє світлини українських захисників, які завдяки ініціативі "Лікарі для героїв" пройшли реконструкцію облич після поранень. Кожен портрет — це окрема історія. 

"Ті люди, які дивляться на нас з цих фото, це мужні, сильні, дуже красиві чоловіки. Шрами — це свідчення їх мужності, подвигу. Це такі медалі, ордени, які назавжди з ними. Ці ордени нагадують нам про те, що ми маємо поважати та дякувати їм за те, що вони нас захистили", — пояснює керівниця проєкту "Лікарі для героїв", ініціаторка фотовиставки Наталія Лютікова. 

Проєкт "Лікарі для героїв" триває вже 20 місяців. Це проєкт про відновлення обличчя військовим після поранень. 

"Ми займаємося тим, що зібрали велику команду фахівців. Це найкращі в Україні хірурги та біоінженери, які допомагаємо відновлювати військовим кістки обличчя, які зруйновані внаслідок поранень. Фактично ми відновлюємо обличчя", — додає Наталія Лютікова. 

Амбасадором фотовиставки став військовослужбовець, відомий вітчизняний кінорежисер та актор Ахтем Сейтаблаєв. 

"Те, що ви робите — це фундамент віри в те, що ми живемо серед справжніх людей. Ви професіонали. Я дякую вам за цю мотивацію до життя в такий неймовірний складний час", — звернувся до героїв виставки актор Ахтем Сейтаблаєв. 

На фотовиставці "Хоробрі обличчя" представлені 24 портрети військовослужбовців. Невдовзі їх можна буде побачити в інших містах України.

Читайте також: Чому жінки йдуть у військо: розмова з курсантками рекрутингового центру Drone Force

Прямий ефір