У Києві розпочався перший міжнародний Drone Hackathon у сфері military-tech

Дрони для ЗСУ. Фото: Telegram/ Михайло Федоров

Перший міжнародний Drone Hackathon, мета якого — напрацювати нові ідеї у сфері military-tech для виробництва дронів, розпочався у Києві 26 серпня  Про це повідомляє пресслужба Міністерства цифрової трансформації України, інформує "Дом".

До розробки нових технологічних рішень для української армії долучились 150 учасників. Серед них: інженери-конструктори, радіоінженери, оператори безпілотників та програмісти. 

"Цей хакатон — унікальна можливість долучитися до розробки нових цифрових рішень, які допоможуть нашим військовим. Наше спільне завдання — підняти на високий рівень розвиток виробництва і технічної підтримки дронів. І не лише закуповувати дрони в різних компаній по всьому світу, а й створювати їх у промислових масштабах у нашій країні. Від вас залежить, як ми будемо розвивати нові military-tech проєкти у цій сфері", — зазначив віце-прем'єр-міністр — міністр цифрової трансформації України Михайло Федоров у зверненні до учасників. 

До першого Drone Hackathon як ментори і журі приєдналися провідні IT-спеціалісти, військові та економісти. 

"Сьогодні ми шукаємо ті ідеї, які зроблять наші інновації релевантними для військових не в майбутньому, а вже зараз. Протягом цих трьох днів ми шукаємо рішення разом із військовими. Аби ідеї, які команди вигадають на цьому хакатоні, були максимально реалізовані на фронті. Для Українського фонду стартапів це перший military-tech хакатон. Буде ще більше. Для нас це стратегічно важливо. Це той пріоритет, який ставить перед собою УФС", – наголосив член Наглядової ради Українського фонду стартапів Дмитро Шимків.

Учасники хакатону вже виконали перші завдання дистанційно. Тепер впродовж трьох днів команди будуть доопрацьовувати спільні рішення, які згодом презентують журі. Переможці хакатону отримають грошову винагороду.

Читайте також: Можуть запускати боєприпаси поза зоною дії ППО: які безпілотники потрібні Україні на фронті, пояснив експерт

Нагадаємо, на початку липня Мінцифра та фандрейзингова платформа UNITED24 оголосили про старт проєкту Армія дронів. Партнером цього проєкту є Генштаб Збройних Сил України та Держспецзвʼязку. Це комплексна програма, у межах якої буде здійснюватися системна закупівля дронів, їх ремонт та оперативна заміна, тренування пілотів, а також навчання R&D-галузі. Вже законтрактовано БПЛА майже на 948 млн грн. Це 877 дронів, які посилять українську армію. Загальна сума збору на Армію дронів наближається до 1 млрд грн. Вже придбані такі БПЛА: UkrJet, Skyeton, Fly Eye, WARMATE, SKIF, DJI Matrice RTK 300, DJI Mavic 3, Autel evo 2. Перші БПЛА, закуплені із цих грошей, вже прибули на фронт.

Прямий ефір