У Криму пересихають річки: експерти фіксують екологічні злочини РФ на півострові

Річка Суук-Су в 2017 році. Фото: ytimg.com

На окупованому півострові пересихають річки: найбільше постраждали Суук-Су, Кача, Альма, інформує "Дом".

Річку Суук-Су вважають найдовшою у південній частині півострова. Її русло забруднили під час окупації Криму РФ. Жителі Судака самостійно намагаються розв'язати проблему: в середині січня провели прибирання біля русла річки на мисі Алчак-Кая.

За даними видання "Крим.Реалії", Суук-Су настільки обміліла, що вже перестала впадати у море.

"Ця річка важлива для того, щоб не було затоплення заплав навколо. Якщо русло забруднюється, то вся вода, яка йде стоком з гір, затоплює все навколо. Я вже була свідком трьох потопів. Коли йде засмічення, у нас по вулиці Комунальній на моїх очах двічі тільки міст провалювався", — розповідає місцева мешканка Наталія.

Через засмічення гине риба та інша живність, сповільнюється течія, забивається русло, річка дрібніє, швидше прогрівається та заростає водоростями.

Аналітик громадської організації "КримSOS" Євген Ярошенко зазначає, що проблема обміління торкнулася не лише річки Суук-Су.

"Я пов'язував би той факт, що відбувається обміління в районі річки Суук-Су в районі Судака, а також пересихання таких річок, як Альма, Чорна, Танасу, Кача, саме з викачуванням і варварською експлуатацією підземних джерел", — вважає Ярошенко.

Українські експерти лише частково визначають джерела забруднення кримських водних об'єктів. Ті дані, що їх надає окупаційна влада Криму, не викликають довіри. Українські слідчі віддалено фіксують екологічні злочини Росії у Криму. Вже розслідують щонайменше 20 порушень законодавства у сфері охорони навколишнього середовища на півострові.

"Розслідування злочинів, пов'язаних з екологією, нічим не відрізняється від звичайного розслідування. Крім того, що ми застосовуємо інноваційні механізми для отримання інформації. Наприклад, спільна робота з державним космічним агентством. Воно завдяки супутниковим знімкам та певним технологіям може давати інформацію, навіть не виїжджаючи на місце скоєння злочинів", — пояснив Ярошенко.

Читайте також: Випалений боєприпасами заповідник та виснажені водосховища — як ще окупанти знищують Крим (ВІДЕО)

Медіа-партнери
Прямий ефір