У кінотеатрі "Жовтень" відкрили особливу книгарню

Наталія Паромська. Скриншот: kanaldim.tv

У кінотеатрі "Жовтень" з'явилося місце, яке привабить любителів кіно та книг. "Кінокнигарню" створили лише за два тижні. Тут можна придбати навіть книги античних філософів, можна — обміняти прочитані екземпляри та задонатити. Деталі — у сюжеті "Ранку Вдома"

У культурному осередку столиці — кінотеатрі "Жовтень" відкрили незвичайний магазин. Це "Кінокнигарня". Запуском проєкту вирішили зайнятися засновники успішної кава-книгарні "Закапелок". Усього за два тижні п'ятеро книголюбів створили дизайн, зробили ремонт та закупили тисячу нових книг, більша частина з яких — сучасна українська література.

"Попит на українську книжку зростає. Українська книжка має розвиватися. Власне, ми любимо нашу справу, тому вирішили розвиватися. У мого чоловіка з'явилась ідея заглянути в кінотеатр "Жовтень". Я тим часом звернулась до керівництва і запропонувала співпрацю", — розповіла власниця проєкту "Кінокнигарня-Жовтень" Наталія Паромська.

У невеликому просторі "кінокнигарні" література на будь-який смак. Поряд можна побачити праці античних мислителів Сенеки та Арістотеля, сучасні комікси про супергероїв та книги, присвячені історії українського кіно.

"Ми не зациклюємося лише на кіно, ми знаємо, що кіно і книга поєднані. Ми знаємо, що з кіно народжується книга і навпаки, з книги народжується кіно. Тому книгарня в кінотеатрі це добре. Це місце де можна людини й подивитися кіно, і почитати книжки", — додала директорка кінотеатру "Жовтень" Юлія Антипова.

Також "Кінокнигарня" з першого дня своєї роботи почала займатися благодійністю.

"У нас стартував спільний збір з благодійним фондом Олени Відернікової. Ми збираємо 84 тисячі гривень для перинатального центру на ковдри з підігрівом. Зараз ми маємо можливість роздавати безплатні брошури про те, як розмовляти з дитиною під час війни й розповідати про важливі речі, про підтримку", — пояснила Наталія Паромська.

Ще одна ініціатива "Кінокнигарні" — буккросинг. Прочитані книги можна залишити на спеціальній поличці, а гроші від їх продажу будуть спрямовані на благодійність.

Також цікаво: "Світлий шлях" українського журналіста та британських прем'єрів: огляд книг, які надихають

Прямий ефір