У Харкові знищено половину трамваїв та третину тролейбусів, — мер

Ігор Терехов. Фото: kanaldom.tv

Обстрілами окупантів у Харкові знищено 50% рухомого складу трамваїв, 30% тролейбусів, 35 км контактної мережі. Проте у місті розпочали запуск громадського транспорту. Про це сьогодні, 16 травня, розповів Харківський міський голова Ігор Терехов, повідомляє "Дом".

"Запуск громадського транспорту для нас дуже важливий, бо коли працює транспорт, працює економіка, бізнес люди можуть доїжджати до роботи. Я дуже хочу, щоб харків'яни починали працювати, щоб перезапускалася економіка Харкова, як загалом економіка України. А для цього потрібна транспортна логістика і звісно, щоб не було війни", — сказав він.

Основні проблеми пов'язані із роботою електротранспорту.

"На сьогодні в Харкові 35 км, вдумайтеся, 35 км контактної мережі знищено. І ми цілодобово працюватимемо, щоб її відновити. Не дуже хороша ситуація з рухомим складом, бо наші трамвайне та тролейбусне депо цілеспрямовано обстріляв російський агресор — і з повітря, і з землі. 50% рухомого складу трамваїв сьогодні знищено, близько 25-30% тролейбусів також знищено, автобуси", — повідомив Терехов.

Сьогодні на лінію вийшли 68 автобусів та 14 тролейбусів, завтра планують пустити вже 16 тролейбусів. А трамваї запустять згодом, коли відремонтують контактну мережу. За кілька тижнів планують запустити метрополітен.

"На сьогодні дуже багато трамвайних маршрутів не можемо запустити, навіть якби ми мали можливість по вагонах. Тому що розбиті трансформаторні підстанції. Ми розмовляли з Чехією, Чехія надасть нам кілька вагонів. Це буде 2-3 вагони, і то старого транспорту. А я хочу, щоб харків'яни їздили на зручному нормальному, найновішому транспорті", — розповів мер.

Перші два тижні громадський транспорт буде безплатним для пасажирів.

Окрім виведення на лінії рухомого складу місто думає і про розробку нових маршрутів.

"Харкові потрібна нова транспортна логістика, яку ми сьогодні розробляємо. Вона дозволить нам охопити практично всі мікрорайони міста, включаючи й ті, які будуть збудовані заново", — пояснив глава міста.

Мрія Терехова щодо транспорту — електробуси.

"Ми сьогодні над цим працюємо. Думаю, що Харків буде одним з перших міст в Україні, в якому з'являться електробуси", — наголосив він.

З кожним днем дедалі більше харків'ян повертаються до рідного міста, тому з кожним днем питання громадського транспорту стає ще актуальнішим.

"За вчорашній день 2 тисячі людей приїхало до Харкова. Чи є небезпека? Є. Тому що ніхто не скасовував ракетні удари та авіаудари. Чи є така небезпека у Києві? Звичайно, є. В інших містах? Звичайно, є. Харків'яни дуже люблять і ставляться трепетно до свого міста, і я радий, що вони повертаються", — резюмував Терехов.

Читайте також: Люди жили у поїздах: у Харкові готуються до запуску метро

Медіа-партнери
Прямий ефір