"У 22 роки заробив свої перші 1500 доларів": чемпіон світу Кривенко розповів, як придумує свої данки

Дмитро Кривенко. Фото: kanaldom.tv

Дмитро Кривенко — дворазовий чемпіон світу з кидків зверху так званих данків. Українець відомий планеті як Smoove. Історії спортсмена присвячений сюжет програми "Коло спорту" телеканалу "Дом".

Любов до баскетболу у родині Кривенків передається з покоління в покоління. Батько Дмитра — фанат баскетболу, який дав поштовх майбутній спортивній кар'єрі сина.

"Мені було 6 років. Мене мотивували батько та старший брат, вони разом грали в баскетбол в одній команді, мені це подобалось. Хотілося дуже з ними займатися", — згадує Кривенко.

Дмитро марив баскетболом, але захоплення не обмежувалися лише грою. Він почав займатись баскетбольним фрістайлом, опрацьовував різноманітні трюки з м'ячем. Так баскетболіст став данкером і відомим на весь світ як Smoove.

"Кар’єра данкера розпочалася, коли заробив перші гроші. Мені було 22 роки. Тоді це було, здається, 1500 доларів. Це були великі гроші для мене", — зазначає Дмитро.

На чемпіонатах світу Smoole робить фантастичні трюки, підкорює серця шанувальників та здобуває найвищі місця. У 2016 році українець став чемпіоном світу, у 2018-му Дмитро повторив свій успіх. А ще за рік його данк визнали найкращим в історії.

Свої фінти Smoove придумує особисто — без тренера чи помічника. Інколи ідеї приходять навіть уві сні.

"Я не можу сказати, скільки часу займає, щоб придумати новий елемент, новий данк. Буває, що я виділяю спеціально якийсь день, щоб прийти подивитись на кільце, подивитись, звідки я можу кинути м'яч, що ще можу в повітрі зробити. А буває так — просто прийшла ідея. Бувало таке, що я навіть вже вкладався спати, і перед тим, як заснути, бац — мені ідея прийшла. Тоді встаю з ліжка, беру м'яч і вдома намагаюся це відтворити", — ділиться Smoove.

Війна Росії проти України поставила на паузи виступи Дмитра на світових турнірах. Тож зараз Smoove, як і багато українців, є волонтером. Він проводить благодійні аукціони та продає лоти з автографами зірок Національної баскетбольної асоціації, гравців збірної України та найкращих баскетболістів Європи.

Кривенко розповідає також про особливу допомогу закордонних друзів.

"Мої партнери — німецька компанія, з якою ми працювали декілька років, — створили футболку з принтом у переклади "Кидай в кільце, не кидай ракети". І з продажу цих футболок зібрали 10 тисяч євро", — говорить спортсмен.

Попри війну Дмитро продовжує свої тренування, бо у спортивній кар'єрі баскетболіста залишилась ще одна нездійсненна мрія — у 2020-му Smoove повинен був провести показовий виступ на Олімпійських іграх у Токіо. Через пандемію коронавірусу цю можливість скасували. Тож олімпійська мрія Дмитра і досі жива.

"Боляче було мені та всій нашій команді. Бо данки розвивалися, розвивалися і вже дійшло до того рівня, коли треба робити наступний крок. Вже є чемпіонат світу, вже ми виступали на матчі зірок і залишилась тільки Олімпіада. І ось буквально вже однією ногою там, і бац… Наступна Олімпіада за два роки, може, ми ще будемо в змозі виступати на високому рівні та поїдемо. А потрапити на Олімпійські ігри — це найвища винагорода для спортсмена", — резюмував Smoove.

Читайте також: Українці на батьківщині боксу — у Лондоні: підсумки бою Берінчика та перспективи Усика (ФОТО)

Прямий ефір