Про підвищення пенсій і соціальних виплат з 1 березня розповіла Лазебна (ВІДЕО)

Марина Лазебна. Скріншот відео: kanaldom.tv

З 1 березня для 10,2 млн українців пенсії та соціальні виплати будуть підвищені на 14%. Про це у програмі "Наосліп" телеканалу "Дом" розповіла міністерка соціальної політики України Марина Лазебна.

"У січні ми вже зробили перерахунки пенсій ліквідаторам з інвалідністю аварії на Чорнобильській АЕС. В середньому десь 2 500 грн отримали підвищення. Зараз ми працюємо над перерахунками пенсій з березня, про які я вже казала. Виплати будуть підвищені 10,2 млн пенсіонерів. Якщо це страхова пенсія, то в середньому буде доплата по 400 грн. У військових — майже 600-700 грн доплата. Як я раніше казала, найменші пенсійні виплати будуть підвищені з 1 934 грн до 2 100 грн", — наголосила вона.

Під цю програму підпадають нові пенсії, хоча вони не індексуються, і виплати багатодітним сім'ям.

"До цієї програми ми також включили багатодітні родини. У нас 257 тис. багатодітних родин, яким з 2019 року не підвищувалась допомога. Зараз це 1 700 грн, буде 2 100 грн для цієї категорії людей", — продовжила міністерка.

Крім того, передбачені виплати за віком.

"Люди дуже очікували вікових доплат, коли пенсіонеру за 80 років, ми у 2020 році дали 500 грн. Кожного місяця, це не одноразова допомога. Минулого року ми 75-літнім пенсіонерам дали по 400 грн. Ці виплати також проіндексуються. Наприклад, 500 грн для пенсіонера віком понад 80 років вже буде 570 грн. А де 400 грн — буде 456 грн", — уточнила глава Мінсоцполітики.

Міністерство під час підвищення виплат враховувало індивідуальні обставини.

"Ми максимально охопили людей, щоби нікого не забути. Особливо — там, де найменші виплати. Пенсія — це дуже індивідуальний механізм. Він залежить від того, хто скільки працював, яка заробітна плата була. І іноді, можливо, несправедливо, бо люди з малою зарплатою ідуть на маленькі пенсії, але при цьому мають великий стаж", — зазначила вона.

У квітні Мінсоцполітики здійснить автоматичний перерахунок для непрацюючих людей. 3 тис. грн. у відомстві планують зафіксувати як мінімальну пенсійну виплату з жовтня 2022 року.

"А наступний масштабний перерахунок буде в жовтні. Це вже ухвалене рішення, до речі. Вже постанова [Кабміну] про це є. У жовтні, по-перше, пенсіонерам віком понад 70 років дамо по 300 грн щомісячну доплату за програмою президента щодо вікових доплат. І найголовніше — мінімальна пенсія у країні для цих людей не буде меншою за 3 тис. грн. Для нас це теж масштабний крок, бо ми знаємо, що є і 1 934 грн, 2 100 грн і 2 500 грн. І ми хочемо 3 000 грн зафіксувати як мінімальну пенсійну виплату з жовтня 2022 року", — сказала Лазебна.

Повна версія інтерв'ю: Держава бере на себе зобов’язання: пенсії, субсидії та індексацію обговорюємо з міністеркою соцполітики Мариною Лазебною

Прямий ефір