У 12 разів більше надходжень, у 15 разів більше операцій: Сергій Риженко розповів про порятунок поранених у лікарні Мечникова

Сергій Риженко. Фото: kanaldim.tv

Легендарна лікарня Мечникова в Дніпрі, в якій лікують поранених військових, сьогодні приймає вдвічі більше пацієнтів, ніж передбачають планові потужності закладу. Про це у програмі "Міста" телеканалу "Дім" розповів Сергій Риженко, головний лікар Дніпропетровської обласної клінічної лікарні ім. І.І. Мечникова.

Риженко зазначив, що якщо порівнювати повномасштабне вторгнення з військовими діями на Донбасі з 2014 року, то сьогодні співвідношення поранень, що надходять, — 1:12.

"У 12 разів більше надходжень, десь у 15 разів більше операцій ми зробили. Сьогодні у нас 1800 пацієнтів, а це майже вдвічі більше, ніж за планом може приймати лікарня Мечникова. Приймаємо дуже багато важких. Кожні 5-10 хвилин маємо бійця, якого треба стабілізувати. Буває таке, що за ніч проводимо 50 і більше операцій. У нас 6 відділень реанімації, і всі переповнені. Ми кілька наших операційних переробили під реанімаційний зал, бо місць не вистачає", — повідомив він.

Лікарня приймає поранених з усіх напрямків фронту. Акцент — на важкі випадки, коли допомогти можуть тільки тут. Пройшовши основні операції в Дніпрі, бійців далі перевозять до інших лікарень України, у безпечніші регіони.

"Приймаємо найважчих, у яких майже немає жодного шансу. Ось хлопця привезли. Уже відірвана кінцівка, важке поранення живота, черепно-мозкова травма. За таких поранень майже немає шансу вижити в якійсь районній лікарні. Шанс є тільки тут, після операції, у нашому відділенні реанімації", — наголосив головний лікар.

З лютого 2022 року Сергій Риженко практично живе в лікарні.

"Я не приходжу на роботу, я тут живу. Я тут цілодобово зі своїми лікарями. О 6 ранку отримую повну інформацію про тих, хто прибув, і в мене є 5 або 6 годин, щоб поспати. Але я не відрізняю роботу наших військових від наших лікарів, тому що на фронті теж вихідних немає", — сказав він.

Головний лікар зізнається, що роботу такої напруженості витримують не всі співробітники медустанови.

"Справляються не всі. Залишилися тільки наймужніші, які можуть працювати цілодобово. Деякі хлопці живуть місяцями в лікарні", — уточнив він.

Риженко зазначив, що для одужання, реабілітації, прийняття факту ампутації чи інших каліцтв дуже важливим є ментальне здоров'я бійця, який отримав поранення на фронті.

"Знаєте, на жаль, не кінцівки відіграють найважливішу роль, а ментальне здоров'я. І ми пояснюємо пораненим, що зараз треба обов'язково фізично вижити, а потім все зробити, щоб ти мав роботу, мав свою справу. Але є й інша категорія бійців, які кажуть: коли в мене загинули побратими, а я лишився живий, то я дуже радий, що це тільки нога, я поставлю протез і піду далі воювати. Це інше ставлення. Тобто різні підходи залежно від ментального здоров'я. І я про це говорю всім", — акцентував головний лікар.

Після перемоги Сергій Риженко мріє відпочити.

"Понад два роки я не був у відпустці, тому після перемоги поїду відпочити. З радістю поїхав би до звільненого Криму", — резюмував він.

Повна версія програми: Вокзал, центр "Менора" та легендарна лікарня Мечникова: як сьогодні живе Дніпро — проєкт "Міста" з Анатолієм Анатолічем

Прямий ефір