Тренінговий центр Safe HUB відкрили у школі Звягеля — чого навчають

Заняття у Safe HUB. Скриншот: kanaldim.tv

У гімназії № 5 міста Звягель на Житомирщині з'явився тренінговий центр Safe HUB. Тут навчають домедичної допомоги не лише школярів, а й всіх охочих. Програма розвитку ООН передбачила закладу 26 000 доларів, на які вдалося обладнати приміщення для тренінгів та придбати усе необхідне для навчання, йдеться у матеріалі "Ранку Вдома".

В гімназії № 5 міста Звягель на Житомирщині на початку повномасштабної війни. Учні вивчали домедичну допомогу і цивільний захист на уроках тільки теоретична, адже не було ні турнікетів, ні респіраторів, щоб відпрацювати навички практична. Директорка гімназії Лариса Капчинська вирішила взяти участь у грантовій програмі. Підготувала проєкт та залучила до роботи колег з медичного коледжу.

"Ми навчаємо учнів зупиняти кровотечі, проводити транспортну іммобілізацію, навчаємо правил проведення серцево-легеневої реанімації та реанімації з використанням автоматичних зовнішніх дефібриляторів", — розповіла директорка гімназії Лариса Капчинська.

Програма розвитку ООН виділила навчальному закладу 26 000 тисяч доларів, на які вдалося обладнати приміщення для тренінгів, придбати шини, ноші, аптечки тактичної медицини, сучасні протигази, професійні респіратори, дозиметри та навіть прилади хімічної розвідки. Базові навички серцево-легеневої реанімації учні вивчають на спеціальних тренажерах фантомах.

Навчальна програма триває два дні по чотири години, протягом яких кожен зі школярів відпрацьовує практичні навички домедичної допомоги. Директорка хоче, аби всі мешканці громади вміли користуватися до зими травми й реанімувати дефібриляторами. Тож тренінги почали влаштовувати для усіх охочих.

"Також навчили представників 26 навчальних закладів нашої територіальної громади й двох сусідніх територіальних громад організації безпечного освітнього середовища. Провели тренінги щодо облаштування безпечного освітнього середовища", — додає очільниця гімназії.

Тренінговий центр Safe HUB планують перемістити в укриття, щоб проводити заняття без перерв на повітряну тривогу. Понад рік тому директорка гімназії ініціювала масштабний ремонт старого тиру і першою в громаді відкрила бомбосховище для школярів.

"Площа укриття 200 квадратних метрів. Воно знаходиться на глибині два метри під землею. Зверху великий шар ґрунту. Ми не ризикуємо. Понад 220 дітей сюди заводили. Тож ми вчимося у дві зміни для того, щоб не перевантажувати укриття", — резюмувала Лариса Капчинська.

У тренінгах з надання першої домедичної допомоги у Звягельській громаді вже взяли участь понад 1 000 людей різних соціальних та вікових груп. Також було підготовлено декілька груп інструкторів, які професійно діятимуть у разі виникнення екстремальних ситуацій та зможуть навчати інших.

Читайте також: Мінна безпека, домедична допомога та психологічні консультації: як працює "Клас безпеки" у ліцеї на Київщині

Прямий ефір