Мінна безпека, домедична допомога та психологічні консультації: як працює "Клас безпеки" у ліцеї на Київщині

Заняття в "Класі безпеки". Скриншот: kanaldim.tv

"Класи безпеки" — це спільний проєкт Держслужби з надзвичайних ситуацій та Міністерства освіти і науки. Проєкт працює по всій Україні. Зокрема, у Київській області в різних навчальних закладах відкрили вже 25 таких класів. Як та хто проводить уроки, чи до вподоби такі навчання школярам, дізнавалися журналісти "Ранку Вдома".

Базових навичок домедичної допомоги — накласти джгут, зробити штучну вентиляцію легень та провести серцево-легеневу реанімацію, навчають українських школярів у "Класах безпеки".

Замість звичайних вчителів тут викладають фахівці ДСНС, Нацполіції, парамедики та інші фахівці. Рятувальники, наприклад, прагнуть навчити дітей правильно реагувати на загрози, які виникають в умовах війни.

Алгоритм дій у разі виникнення надзвичайних ситуацій дітям пояснюють у форматі ігор. Наприкінці уроку школярам дають можливість відчути себе в ролі справжніх рятувальників.

"Ми систематично проводимо такі заняття із дітьми різних вікових категорій відповідно до тематики. Основна наша робота — це порятунок людей, але разом з тим, ті, кого ми рятуємо, зокрема діти, теж повинні допомагати нам. Тобто мати певні навички", — пояснив співробітник ДСНС в Київській області Олексій Ребруненко.

До занять у "Класах безпеки" залучають психологів. Зокрема, в Немішаївському ліцеї № 2, Бучанського району Київської області, фахівцям додалося роботи, адже селище місяць прожило в окупації. Наслідки досі видніються на фасадах навчального закладу.

"П'ять снарядів прилетіли на територію школи. Один снаряд пошкодив фасад, решта — зруйнувала дах. Вилетіли вікна та двері. Ми трохи відремонтували будівлю, але добре пам'ятаємо ті жахи. Наймасовіший артобстріл був торік на початку березня", — пригадала директорка ліцею Аліна Федоренко.

Викладають у "Класах безпеки" і працівники Нацполіції, представники Товариства Червоного Хреста, ООН та ЮНІСЕФ. Проєкт розширюється, тож усі діти в Україні згодом вивчатимуть правила пожежної та мінної безпеки, цивільного захисту та базові навички домедичної допомоги. Школярам також розповідатимуть про порядок дій під час повітряної тривоги та в разі обстрілів.

Також цікаво:

Прямий ефір