Опитне та Мар’їнка: про найдивніші евакуації з Донбасу розповів волонтер Денис Христов

Денис Христов. Фото: kanaldom.tv

Шоумен Денис Христов з початку повномасштабної війни в Україні став волонтером і займається евакуацією людей з прифронтових населених пунктів. У програмі "Тихий вечір з Оленою Кравець" на телеканалі "Дом" він розповів про спасіння українців та про шлях, який доводиться долати, щоб забрати останніх жителів міст у зоні активні бойових дій.  

Нещодавно, каже Денис, була евакуація з Опитного, що під Бахмутом Донецької області. Треба було вивезти п'ятеро людей, що жили у підвалі. Проте виявилося, що за ними вже приїхали іноземні волонтери.

"Все розбито авіаударами. Всюди кратери. Я заходжу до них у підвал, кажу: "Збирайтеся, я зараз підіймаюся, чекаю на вас на вулиці". Виходжу на вулицю. Бачу там якась людина стоїть. І він щось мені намагається сказати англійською мовою. Виявляється, що це волонтери, їх четверо, вони приїхали на двох автівках, і теж за цими людьми", — розповідає Христов.

Далі, за словами волонтера, з підвалу вийшла бабуся і повідомила, що вони взагалі передумали їхати. Сім'ю намагалися вмовити, але дідусь пояснив, що його сестра раніше евакуювалася і сказала, що там погані умови, тому повернулася назад.

"Я стою такий: "Взагалі, де ми перебуваємо? Це ж передова, тут немає жодної людини, тут просто капець. Якийсь сюр, просто абсурд. І дідок каже: "Це телепрограма якась? Тут прихована камера десь є?", — каже Денис.

Зрештою родину вивезли до Києва.

На першому місці в рейтингу евакуацій Дениса Христова — Мар’їнка. Міста вже немає, як і Рубіжного, каже волонтер, — повністю знищено. Цікава історія трапилася влітку. Потрібно було вивезти дідуся, який лишився один на всю вулицю. Проте, коли група волонтерів приїхала до його дому, дідуся в помешканні не знайшли.

"Їхали втрьох після обіду, бо в орків є обідня перерва, і можна проїхати в цей час. Приїжджаємо вже під вечір, починаються постріли. Заходимо, а в підвалі, де повинен бути цей дідусь, — нікого немає. Що робити? Де його шукати? Починаємо кричати: "Діду, діду!" Хтось згадує, що в нього є прізвище: "Петрівський, Петрівський!" Бігаємо, три дебіли, та кричимо. Бачимо, він йде у білій футболці і штанцях, прогулюючись. Повсюди літає, а він прогулюється. Ми його більше налякали своїми криками, ніж прильоти", — згадує Денис Христов.

Дорогою до машини до групи волонтерів з дідусем підійшли наші військові і запитали, хто вони такі і що тут роблять.

"Пауза. Він передає все по рації, і мені здається, що в ту саму мить навіть окупанти перестали бити. Навіть вони там завмерли. Тиша. І із рації: "Передай їм, хай п*****ть на х*р звідси! Бігом", — говорить волонтер.

Уже в машині житель Мар'їнки розповів, де був, коли його всі шукали — ходив годувати кішок і собак на районі. Дідуся відвезли в Дніпро, де на нього чекали рідні.

Повна версія інтерв’ю: З гумором про страшне та важливе: Денис Христов розповів, як евакуює жителів прифронтових зон

Нагадаємо, 3 грудня на телеканалі "Дом" відбулася прем'єра авторського проєкту "Тихий вечір з Оленою Кравець". У студію до Олени Кравець приходитимуть знакові гості, щоби своїми історіями життя, оптимізмом та силою підтримати й підбадьорити глядачів.

Гостями першого випуску стали: міністр закордонних справ Дмитро Кулеба; американський комік Девід Леттерман; волонтер, який в минулому був відомим ведучим, Денис Христов. У гості завітають і ліфтери, які щодня рятують тисячі людей. Також ви почуєте Сергія Бабкіна, який чуттєво виконає "Заповіт" Тараса Шевченка, покладений на музику Боба Марлі.

Більше цікавого з "Тихого вечора з Оленою Кравець":

Прямий ефір