Теракт в Оленівці може бути наслідком конфлікту власника ПВК "Вагнер" с Шойгу, — Яковенко

Наслідки удару по колонії в Оленівці. Фото: gp.gov.ua

Російські військові могли не погоджувати з керівництвом збройних сил РФ теракт у виправній колонії в окупованій Оленівці Донецької області. Таку думку в ефірі марафону FREEДОМ на телеканалі UA заявив колишній секретар Спілки журналістів Росії Ігор Яковенко.

Він зазначив, що існує конфлікт між російським олігархом Євгеном Пригожиним, який володіє приватною військовою компанією "Вагнер", та міністром оборони РФ Сергієм Шойгу. Непрямим доказом цього є те, що до "спецоперації" в Україні було залучено інших ПВК. Наприклад, на початковому етапі було залучено ПВК “Редут”.

"Тобто ПВК "Вагнер" була, як то кажуть, відсторонена і від тіла Путіна, і від цієї військової операції. Тільки після того, як стало зрозуміло, що міністерство оборони РФ разом з бандитами "ДНР" і "ЛНР" не справляються, було ухвалено рішення кидати в топку війни все, що ворушиться. Звичайно, послуги Пригожина та його бандитів знадобилися. І після цього дійсно "вагнерівці" стали досить активними учасниками цієї терористичної операції. Але конфлікт залишився. Змагання за те, хто найперший учень у школі Путіна, продовжилося", — сказав Яковенко.

І, ймовірно, теракт в Оленівці щодо масового вбивства українських військовополонених — це, зокрема, наслідок конфлікту між Пригожиним та Шойгу.

"Цілком можливо, що цей теракт не був узгоджений із Шойгу і є приватною ініціативою Пригожина. Росія, безумовно, є терористичною організацією — найбільшою і найнебезпечнішою у світі. Путін несе всю повноту відповідальності за всі злочини, які там відбуваються. Але він, звичайно, , не контролює все. Оленівка — це також свідчення ще й очевидного бардаку в збройних силах РФ і в тому, що відбувається в окупаційній армії", — зазначив російський журналіст.

Він не виключає, що терактом могли приховувати сліди воєнних злочинів, які відбувалися в Оленівській виправній колонії.

"Безумовно, крім того, що було бажання приховати розкрадання, було бажання приховати [важчі] злочини. І, як мені здається, дуже сильним мотивом було бажання уникнути якихось спроб обміняти бійців "Азова" на російських військовополонених. Тобто було бажання просто їх знищити", — припускає Яковенко.

Журналіст вважає, що ініціатива Конгресу США визнати Росію державою-спонсором тероризму, "це вже вчорашній день".

"Це треба було робити давно. Я вважаю, що на сьогодні це серйозне випробування для президента США Джо Байдена", — додав він.

Яковенко додав, що на тлі таких масових убивств під час війни та порушень гуманітарного права Організація Об'єднаних Націй виявила свою неспроможність. Після перемоги України на місце ООН прийде нова організація, яка створить нову систему світової безпеки.

"У свій час ООН виникла на базі антигітлерівської коаліції. Зараз на конференціях “Рамштайн” сформувалася антипутінська коаліція. Я сподіваюся, що це все не припиниться і переросте в якусь нову систему міжнародної безпеки Організації Об'єднаних Націй. А стара помре, просто як порожня шкаралупа відвалиться. Адже вона не ухвалює зараз жодних рішень, демонструє свою повну імпотенцію, безглуздість свого існування", — резюмував журналіст.

Читайте також: Вбивство українських полонених в Оленівці здійснили "вагнерівці", — Головне управління розвідки

Нагадаємо, в ніч на 29 липня на території колишньої виправної колонії №120 в окупованій Оленівці (Донецька область), яка зараз використовується як місце утримання українських військовополонених, стався потужний вибух. Внаслідок вибуху було зруйновано приміщення, де перебували полонені українці, зокрема представники полку "Азов". За даними росіян, загинуло понад 50 українських захисників.

Читайте також: Теракт в Оленівці був влаштований РФ навмисно, щоби приховати сліди тортур та вбивств українських військовополонених, — Рябих