Теракт в Оленівці був влаштований РФ навмисно, щоби приховати сліди тортур та вбивств українських військовополонених, — Рябих

Наслідки удару по колонії в Оленівці. Фото: gp.gov.ua

Найімовірнішою причиною вибуху в колонії тимчасово окупованої Оленівки Донецької області можна вважати спробу приховати сліди тортур над українськими військовополоненими, а також — їхні вбивства. Таку думку сьогодні, 30 липня, в ефірі телемарафону "Говорить Україна" телеканалів "Дом" та UA висловив військовий експерт Валерій Рябих.

На його думку, своїм терактом в Оленівці Росія спробувала приховати кричущі факти злочинів проти українських військовополонених.

"Іншими мотивами навряд чи можна ще якось пояснити. Кажуть, там є й інші версії, зокрема представлені Головним розвідувальним управлінням України. Можливо, всі вони мають право на життя. Але, як мені здається, найімовірнішим, що ось цей злочин якраз і був для того, щоб приховати якісь кричущі факти. Насамперед, звичайно, те, що підтверджується тими, хто перебував у цій колонії раніше, знає порядки, які там є, знає, яке є ставлення до полонених, то дуже ймовірно, що цей теракт був влаштований спеціально для того, щоб приховати саме сліди тортур, ба більше — вбивств наших полонених", — сказав Рябих.

Військовий експерт вважає, що, мабуть, гарантії збереження здоров'я та життя полонених, які РФ дала міжнародним організаціям, не були виконані. Відповідно, ЗС РФ вибухом у колонії замітали сліди своїх злочинів.

"Тому що ми знаємо, що здача в полон представників "Азова" та захисників Маріуполя було все ж таки виконано на команду Верховного головнокомандування із залученням міжнародних організацій, де були надані гарантії збереження життя та здоров'я українських військовополонених. І ось, швидше за все, через те, що окупанти боялися розкриття подробиць злочинів, які, можливо, відбувалися під час тримання українських військовополонених, і був підготовлений та здійснений цей теракт", — резюмував Валерій Рябих.

Читайте такожБлизько 40 загиблих та 130 поранених: Єрмак назвав удар по колонії в Оленівці актом тероризму та назвав завдання РФ

Нагадаємо, в ніч на 29 липня на території колишньої виправної колонії №120 в окупованій Оленівці (Донецька область), яка зараз використовується як місце утримання українських військовополонених, стався потужний вибух. Внаслідок вибуху було зруйновано приміщення, де перебували полонені українці, зокрема представники полку "Азов". За даними росіян, загинуло понад 50 українських захисників.

Читайте такожБлизько 40 загиблих та 130 поранених: Єрмак назвав удар по колонії в Оленівці актом тероризму та назвав завдання РФ

Прямий ефір