Телеканал "Дім" покаже прем’єру фільму "Герої" 

У неділю, 25 лютого, о 20:45 на телеканалі "Дім" відбудеться прем’єра драми "Герої", знятої за мотивами п’єси Жеральда Сіблейраса "Вітер гуде у тополях". У головних ролях — Олексій Вертинський, Петро Панчук, Яків Кучеревський.

За сюжетом картини, троє літніх ветеранів жорстокої та кривавої війни проводять залишок свого життя у на терасі Будинку ветеранів і роблять все, аби відсунути подалі від себе думки про близький кінець. Для цього вони жартують, вдаються до різноманітних розіграшів, і, зрештою, вирішують втекти, щоб стати вільними, як птахи. Події минулого тісно переплітаються з подіями сьогоднішньої війни і дарують глядачам ефект залученості. 

Режисером проєкту та автором сценарію став Кирило Бін.

"Ми дозволили собі відійти від названих автором обставин і подій, що були взяті за основу пʼєси. У творі персонажі — конкретно французи, що перебувають у французькому пансіоні. І вони ветерани конкретно Першої світової. Я дозволив собі нівелювати час та простір і зробив героїв ветеранами якоїсь війни якоїсь країни. Тому, що впевнений — подібна рефлексія притаманна будь-кому, хто зіштовхнувся з війною впритул. Вони троє — це втілення того, що з нами станеться за пару десятків років", — прокоментував режисер.

Головні ролі у картині зіграли Олексій Вертинський, Петро Панчук, Яків Кучеревський.

"Мій герой своїми вчинками підтверджує, що найважливіше — жити саме сьогодні. Його страшенно дратує, що вони проводять в цій альтанці свої нікчемні старі будні, тому він усіх підбурює вирушити кудись, щоб це все зламати. Займаючись своїми буденними справами, він зрозумів, що проґавив власне життя і саме зараз надолужує втрачене. У такі моменти я згадую свого батька. Нас у нього четверо. Він молоденьким лейтенантом пішов на фронт у 1941-му. Я за все життя батька добре і не знав, бо він жив в отих своїх ідіотських спогадах. У домі в нас були ось ці маршал Жуков, Якубовський… І він читає, перечитує — перше видання, друге видання,  перевидання... Ми, діти, були для нього деталлю, яка не має суттєвого значення. Він жив своєю війною. Так от, це все в цьому персонажі. Що він страшенно любить себе там, але в сьогодні йому не вистачає чогось", — розповів про свого героя Олексій Вертинський.

П’єса сучасного французького драматурга Жеральда Сіблейраса "Вітер шумить у тополях", за мотивами якого знятий фільм, користується надзвичайним успіхом в усьому світі. Її постановка у Франції в театрі Монпарнас отримала аж чотири номінації премії Мольєра. Цю героїчну комедію ставлять у Великобританії, Німеччині, США, Уругваї та інших країнах. 

Інформація про фільм:

  • Режисер-постановник: Кирило Бін
  • Оператор-постановник: Сергій Кошель
  • Продюсери: Юрій Артеменко, Ольга Пантелеймонова
  • Художник-постановник: Володимир Лисак
  • Автор сценарію: Кирило Бін
  • Композитор: Максим Корнилюк
  • У ролях: Олексій Вертинський, Яків Кучеревський, Петро Панчук, Дмитро Вівчарюк, Платон Кучеревський, Борис Панюта
  • Виробник: Ukrainian Producers Hub
Медіа-партнери
Прямий ефір