Ситуація погіршилася: Скрипник розповіла, як змінилося життя в Криму з початку повномасштабного вторгнення (ВІДЕО)

Ольга Скрипник. Фото: blackseatv.com

Ще після окупації Криму у 2014 році ситуація з правами людини на Кримському півострові погіршилася, а після повномасштабного вторгнення, яке сталося 24 лютого 2022 року, ситуація стала ще важчою. Про це сьогодні, 23 серпня, в ефірі марафону FREEДОМ телеканалу UA повідомила керівник Кримської правозахисної групи Ольга Скрипник, інформує "Дом".

"По-перше, збільшилася кількість репресій. По-друге, до цього додалася ще мобілізація та примусовий призов до армії", — пояснила вона.

За словами правозахисниці, на війну проти України відправляють строковиків.

"Крім того, проблемою є те, що сьогодні кримчани по суті залишилися взагалі без захисту. І раніше практично не було доступу на півострів, а зараз він, в принципі, фізично неможливий, тому що на території Херсонської, Запорізької областей точаться бої з російською армією, то навіть виїзд із Криму настільки ускладнений, що кримчанам вкрай складно залишити територію", — зазначила Ольга Скрипник.

Вона розповіла, що багато чоловіків почали виїжджати з лютого для того, щоб уникнути призову до російської армії і не брати участь у цій війні.

"Тому ситуація набагато стала гіршою також для кримських татар. На сьогодні в окупованих містах і селах, наприклад, Херсонській або Запорізькій області, ФСБ, росвардія проводять обшуки, затримують людей за підозрою нібито в участі у кримськотатарському батальйоні імені Челебіджихана. Катують і перевозять до СІЗО до Сімферополя", — додала вона.

Читайте також: Шукають "внутрішніх ворогів", готують місцевих до "мобілізації" — окупанти в Криму посилили переслідування (ВІДЕО)

Медіа-партнери
Прямий ефір