Супернова технологія — чим відрізнятиметься телетрансляція концерту до Дня Незалежності від онлайну на "Олімпійському"

Катя Царик. Фото: kanaldom.tv

Сьогодні, 24 серпня, на стадіоні "Олімпійський" у Києві відбудеться масштабний концерт "Незалежність в нашій ДНК". На ньому виступлять 34 українських артисти, серед яких — Сергій Бабкін, група Go_A, Тіна Кароль, BRUTTO, DOROFEEVA, Джамала, Олег Винник та інші. Про це в ефірі програми "Утро Дома" розповіла режисерка-постановниця шоу Катя Царик.

"Незалежність для мене — це відчуття того, що ти вільний висловлювати у творчості якісь думки. Я аналізувала, що таке Незалежність України. Що таке незалежність у межах цих 30 років. Я згадувала своє дитинство, про що говорили батьки, про що говорили на вулицях, як цьому раділи, які покладали надії. Я аналізувала й думала про те, що нас об'єднує — наше покоління з минулими поколіннями. Я зрозуміла, що нас об'єднує жага незалежності, яка передається з покоління в покоління, і тому народилася концепція "Незалежність в нашій ДНК", — пояснила Царик народження назви шоу.

Сьогодні на сцені виступлять 34 артисти, але не всі зірки естради змогли в ньому взяти участь. Причини різні.

"Деякі артисти будуть радувати, вітати українців в інших містах, куди їх запросили. Деякі артисти не змогли взяти участь, деякі відмовилися брати участь. Загалом ті артисти, яких ми дуже хотіли бачити та, я впевнена, що цих артистів хоче бачити вся країна, будуть на нашому концерті. І будуть звучати дуже знакові пісні для України як за період незалежності, так і за період до незалежності", — повідомила режисерка.

Телевізійна трансляція концерту буде відрізнятися від того, що відбувається на НСК "Олімпійський", завдяки додатковим інтерактивним елементам.

" Кожен номер переходитиме з пісні в пісню, з номера в номер через саунддизайн, всередині якого для телеглядачів звучатиме голос диктора, який відкриватиме історію пісні або артиста, який перебуває зараз на сцені, або в даному випадку, якщо говорити про номер зі штучним інтелектом, про те, для чого і кому присвячений цей номер. Хоча, мені здається, щойно образ з’явиться на екранах, всім стане все зрозуміло", — зазначила Царик.

Вона уточнила, що в телеверсії використовують штучний інтелект — це взаємодія об'єкта з графікою онлайн.

"Це більше, звичайно, пов'язано з телевізійної історією, бо ми бачимо це тільки через камери, в які завантажується потрібна програма. Всім відомий номер Бейонсе, де вона стояла на тлі екранів і взаємодіяла з графікою. Тоді заздалегідь прописувалась її хореографія, під хореографію прорисовувалася графіка, далі це все поєднувалося. Зараз нові технології зробили крок до того, що ти можеш взаємодіяти з екраном, і будь-який об’єкт, який на екрані перебуває, рухатиметься хаотично, оскільки керуєш ним ти", — деталізувала режисерка-постановниця.

Другий ефект — коли графіка накладається на об'єкт, якщо це людина — на людину.

"Як би вона не поводилась у кадрі — ця графіка в онлайнрежимі під неї підлаштовуватиметься, під будь-яку траєкторію. Ось це зараз у тренді. Це супернова технологія. Єдиний її мінус — що ти бачиш це тільки на екрані. Просто для глядача, який стоїть ось тут, у фанзоні, і дивиться на артиста — для нього просто стоїть артист, нічого не відбувається", — уточнила Царик.

Гроші, виручені з концерту, підуть на створення Центру сучасного мистецтва — музею Івана Марчука.

Повна версія інтерв'ю: Секрети грандіозного концерту до Дня Незалежності: "Утро Дома" з режисеркою-постановницею шоу Катею Царик

Медіа-партнери
Прямий ефір