Суецький канал та початок COVID-19: 17 листопада в історії

Зустрічайте четвер, 17 листопада, разом із "Ранком Вдома"! Про визначні події, міжнародні та українські свята, дні народження відомих людей дізнавайтеся у нашій традиційній рубриці "День в історії".

17 листопада 1869 року в Єгипті був відкритий Суецький канал, який з'єднує Середземне море з Червоним. Будівництво тривало 11 років. Початкова глибина каналу становила 12 метрів, а протяжність — 163 кілометри. Через нього проходить 10% всіх морських перевезень — в середньому 48 суден на день. Суецький канал — не лише найкоротший морський шлях між Європою та Азією, а й одне з основних джерел доходу Єгипту. Він приносить країні понад п'ять мільярдів доларів на рік.

17 листопада 1965 року народилася українська акторка і телеведуча Руслана Писанка. Вона з'явилися на світ у Києві, в родині відомого радянського кінооператора Ігоря Писанко. Сама акторка вирішила змінити останню букву у своєму прізвищі і стала Русланою Писанкою. Ще під час навчання в столичному театральному університеті їй довірили роль у фільмі "Кілька любовних історій". Ця робота принесла Писанці не лише популярність, а й гучне звання секс-символу. Відтоді її кар'єра стрімко пішла вгору. Вона зіграла у фільмі "Вогнем і мечем", у мюзиклах "Сорочинський ярмарок" і "Три мушкетери", у серіалі "Чорна рада". І це далеко не весь перелік кіноробіт Руслани Писанки. 19 липня 2022 року акторка померла у віці 56 років від тяжкої хвороби.  

У цей день 2019 році було зафіксовано перший випадок зараження коронавірусом СOVID-19. Тоді ще нікому невідому хворобу виявили у 55-річного мешканця китайської провінції Хубей. Недуга супроводжувалася підвищеною температурою і сухим кашлем. Ніхто і припустити не міг, що вірус, який вражає насамперед органи дихання, блискавично пошириться світом і змінить його назавжди. Наразі науковці розробили вакцини проти COVID-19. Кількість виявлених випадків коронавірусу у світі вже перевищила 600 мільйонів. В Україні інфікувалися понад п'ять мільйонів людей.

Більше про визначні події 17 листопада в історії дивіться у матеріалі програми "Ранок Вдома".

Прямий ефір