Сучасні системи дають змогу відстежити зерно, яке Росія вкрала в України, — ексміністерка

Ілюстративне фото: agrokapital.com.ua

Сучасні технології дозволяють визначити зерно, яке було вирощене в Україні та вкрадено Росією на окупованих територіях. Про це сьогодні, 16 травня, в ефірі телемарафону "Говорить Україна" телеканалів "Дом" та UA розповіла в. о. міністерки аграрної політики та продовольства України (2019 р.), посол з особливих доручень Міністерства закордонних справ України Ольга Трофімцева.

"Трекінг зерна досить непогано розвинений у сучасному світі. Відслідковувати можна все й дуже добре... Коли раніше ми експортували зерно, то можна було відстежити його від ділянки поля, на якому воно було зібране, до кінцевого споживача. Всі ці моменти є", — констатувала вона.

У багатьох країнах запроваджено електронну систему трекінгу в системі виробництва та експорту зернових. Примітно, що Росія також планувала запровадити таку систему контролю, але вирішила почекати.

"Вони вирішили почекати з цим, тому що в розслідуванні головне не вийти на себе. Тому що система відстежить і покаже, що зерно росіяни не самі виробили, а вкрали", — уточнила Трофімцева.

Щоб продати крадене зерно в інші країни, росіяни, швидше за все, його змішуватимуть зі своїм офіційним урожаєм.

"Ми розуміємо, що Росія намагатиметься чинити так само як вони роблять з нафтою, щоб мати можливість її продавати — змішуватимуть зі своїм зерном. Але всі наші міністерства, які відповідають за це, дуже уважно стежать за кожним кораблем, який вивозить з України наші запаси. Тому шансів на успіх у них не дуже багато. І їм, зрештою, доведеться заплатити за кожну сльозинку нашої дитини та за кожне зернятко, яке було вкрадено на території України", — резюмувала ексміністерка.

Читайте також: Чому росіяни не можуть використати вкрадені в Україні трактори та комбайни, розповіла Трофімцева

Як повідомлялося раніше, за оцінками Міністерства аграрної політики, на сьогодні росіянами з тимчасово окупованих територій півдня та сходу України викрадено близько 500 тис. тонн зерна. Це приблизно третина запасів, які зберігалися там на елеваторах.

Читайте також: Вивозять до Росії та Криму: окупанти масово крадуть українське зерно та овочі

Прямий ефір