Сучасна історія України на полотні — виставка військового Павла Шарка

Художник Павло Шарко. Скриншот: kanaldim.tv

Раніше Павло Шарко був військовим, а тепер — художник. На виставці в Київському музеї Кавалерідзе представлені кілька десятків його робіт. Ці картини народжувалися під час ворожих російських атак під Бородянкою. Творити Павло почав після виходу на пенсію. Вчився живопису разом із молодими студентами, йдеться у матеріалі "Ранку Вдома".

Ці картини народжувались під канонади ворожих атак, адже повномасштабне російське вторгнення заскочила митця у місті, яке потім стало одним із трагічних символів воєнних злочинів РФ — під Бородянкою. На одній з робіт Павла — будинок, де він мешкав.

"Це були перші дні, якраз почалися бойові дії. Я зобразив будинок у якому на той момент я мешкав. На фоні — дим. Це горить Бородянка. В цих димах я показав силуети птиць. Це душі загиблих наших захисників, які перетворюються у журавлів", — розповів художник Павло Шарко.

Більшу частину життя Павло присвятив армії. Писати картини почав, коли вийшов на пенсію. Згадує, що вчився живопису разом із молодими студентами.

Роботи митця — це своєрідний протест проти цієї війни. Окрему увагу художник приділив українському полоненим Олександру Мацієвському, який був жорстоко розстріляний російськими солдатами після слів "Слава Україні!".

Малює Павло Шарко в техніці живопису та графіки. Для своїх робіт використовує насичені зелені, білі, жовті, бузкові, блакитні кольори, які створюють життєдайні сонячні емоції та оптимізм.

У творчому доробку Павла Шарка численні персональні виставки. Його картини експонувались у Польщі, Німеччині, США, Австрії. Він переможець всеукраїнських та міжнародних конкурсів, а віднедавна кілька його робіт прикрашають стіни центру гуманітарної допомоги українцям у Варшаві. В такий спосіб нагадують землякам про рідну Україну.

Також цікаво:

Прямий ефір