Країни-учасниці Кримської платформи зустрілися у Стокгольмі, Росія намагалася втрутитися (ВІДЕО)

Ілюстративне фото: Facebook

На полях міністеріалу ОБСЄ сьогодні, 2 грудня, в Стокгольмі (Швеція) відбулася зустріч представників країн-учасниць Кримської платформи, інформує "Дом".

На засідання зібралися представники більше ніж половини країн з тих, які збиралися в рамках Кримської платформи у Києві в серпні. Особливу увагу приділили проблемі порушення прав людини в окупованому Криму, обговорювали конкретні кроки щодо її розв'язання.

"Наприклад, розробити систему загального реагування на системні порушення прав людини. Тобто коли б ми могли одночасно отримати реакцію всіх країн, які, наприклад, входять до ОБСЄ", — говорить про висловлені пропозиції голова правління Кримської правозахисної групи Ольга Скрипник.

Відкрив зустріч країн-учасниць Кримської платформи міністр закордонних справ України Дмитро Кулеба. Він повідомив, що МЗС створює координаційні центри Кримської платформи, вже 36 країн дали добро на роботу таких центрів у себе. Далі їх буде більше.

"Ми також зосереджені зараз на тому, щоб залучити якнайбільше іноземних експертів у нашу мережу. Ось перший квартал наступного року — це робота саме із закордонними експертами для того, щоб вони стали членами Кримської платформи, експертної мережі. Усі відзначають, що Кримська платформа стала суттєвою та видимою подією у міжнародному контексті. І я думаю, що частково та ескалація, яка відбувається, це реакція Росії на Кримську платформу", — зазначила координатор робочої групи експертної мережі Кримської платформи Аліна Фролова.

На цю зустріч у Стокгольмі не прийшли представники Росії. Вони намагалися вплинути на засідання Кримської платформи, але це не вдалося. Україна провела засідання на високому рівні, знову задекларувавши, що Крим це Україна.

Читайте також: Підсумки 2 грудня: ухвалення бюджету-2022, питання Криму на міністеріалі ОБСЄ та закриття кордонів через "омікрон" (ВІДЕО)

Нагадаємо, у столиці Швеції з 1 грудня триває щорічна зустріч міністрів закордонних справ країн-учасниць Організації з безпеки та співробітництва в Європі (ОБСЄ). У ній беруть участь делегації 57 країн. Швеція приймає нинішню зустріч міністрів закордонних справ, оскільки наразі головує в ОБСЄ.

Сьогодні держсекретар США Ентоні Блінкен провів зустрічі з міністрами закордонних справ України та Росії – Дмитром Кулебою та Сергієм Лавровим.

Читайте такожВідвести війська та виконати Мінські угоди: про підсумки зустрічі Блінкена та Лаврова повідомили у Держдепі США

Медіа-партнери
Прямий ефір