Країни Євросоюзу відновлюють використання вакцини AstraZeneca (ВІДЕО)

Вакцина AstraZeneca. Фото: mind.ua

Франція, Італія, Німеччина та кілька інших країн Європейського Союзу відновлюють використання вакцини AstraZeneca, інформує "Дом" з посиланням на Reuters.

Напередодні Європейське агентство з лікарських засобів (European Medicines Agency, EMA), яке розслідувало випадки утворення тромбів у щеплених оксфордською вакциною, прийшли до висновку, що препарат ефективний та безпечний.

"Агентство чітко заявляє, що продемонстрована ефективність вакцини AstraZeneca в запобіганні госпіталізацій та смертей, пов'язаних з COVID-19, — значно перевершує надзвичайно низьку ймовірність розвитку побічних ефектів. Ми оновимо рекомендації щодо препаратів AstraZeneca, щоб можна було негайно відновити кампанію вакцинації", — сказав прем'єрміністр Франції Жан Кастекс.

Як підтвердження безпечності препарату Кастекс пообіцяв зробити щеплення цим препаратом.

"Я і сам отримаю цю вакцину завтра вдень (19 березня, — ред.), щоб показати, що ми можемо повністю їй довіряти", — заявив він.

Також відновлюють застосування AstraZeneca Латвія, Литва, Португалія, Нідерланди, Іспанія, Словенія.

Нагадаємо, раніше щеплення препаратом AstraZeneca призупинили в низці країн через повідомлення про можливі побічні ефекти, зокрема про випадки тромбозу. У AstraZeneca спростували небезпеку їх вакцин. Також Європейське агентство лікарських засобів заявило, що між вакцинацією і появою тромбів не факт, що існує зв'язок. І що зараз користь від препарату перевищує можливі негативні ризики.

Читайте також: Скандал навколо AstraZeneca: чому десятки країн призупинили вакцинацію (ВІДЕО)

Медіа-партнери
Прямий ефір