Списки українських політиків — агентів КДБ знищені, — Хромов

Фото: Facebook Анатолий Хромов

Державна архівна служба України не зможе опублікувати імена українських політиків — агентів КДБ, оскільки публікувати фактично нічого.

Про це 30 січня в ефірі програми "Неофициальный разговор" на телеканалі "Дом" заявив глава Укрдержархіву Анатолій Хромов.

"Наприкінці 1980-х та у 1990 році дуже великі масиви документів, за негласною вказівкою, були знищені. Зробили це дуже технічно, скоротивши терміни їхнього зберігання. Але це був негласний наказ — зачищати документи", — стверджує Хромов.

За його словами, ті, що працюють з документами радянських спецслужб, зазначають, що "краще збереглися документи 1930-1940 років, і навіть 1920-х, ніж 1980-х і 1970-х. Тому що саме ці документи могли нести певну загрозу для політичної еліти, яка після розвалу СРСР прийшла до влади в незалежній вже Україні".

Хромов переконаний: дуже складно буде довести причетність політика до спецслужб, однак це можливо.

"Якщо ми знаємо якусь оперативне прізвисько агента, і воно простежується в матеріалах інших справ, і будуть свідки, які будуть знати, хто там перебував, то можна, в принципі, довести, що агентом "Стрілою", наприклад, була ось відома або невідома конкретна людина", — зазначив Хромов.

І наголосив, що "саме списків агентів 1970-1980 років практично не збереглося, їх немає".

Повну версію програми можна подивитися на YouTube телеканалу "Дом".

Медіа-партнери
Прямий ефір