Співробітництво України і Грузії — в чому перетинаються інтереси Києва і Тбілісі (ВІДЕО)

Саломе Зурабишвили и Владимир Зеленский. Фото: president.gov.ua

Україну і Грузію об'єднує спільна мета з набуття членства в Європейському Союзі і в НАТО. Про важливість партнерства двох країн говорять і експерти, адже разом протистояти загальним недругу в рази ефективніше, повідомляє "Дом".

Одне з пріоритетних завдань для двох держав — посилене співробітництво в сфері безпеки в Чорноморському регіоні. Про це заявив сьогодні, 23 червня, президент Володимир Зеленський на спільному брифінгу з грузинською колегою Саломе Зурабішвілі.

"Чорне море має бути безпечною акваторією: вільною для торгівлі і вільної для судноплавства. Ми прагнемо посилити взаємодію між нашими країнами, державами-партнерами в Чорному морі. Активно працюємо над реалізацією цієї ініціативи з Грузією та іншими сусідами. Я сподіваюся, що вже незабаром, ми побачимо якийсь конкретний прогрес", — сказав глава української держави.

Своєю чергою, Саломе Зурабішвілі зазначила, що Україну і Грузію об'єднує також прагнення стати частиною ЄС і НАТО.

"У нас є паралельні завдання і спільні цілі. Це деоккупація наших територій, Євросоюз, шлях до НАТО і зростання регіонального співробітництва. Деокупація — це біль наших країн, це шкода і це виклик. Не можна, щоб були продовжені провокації з боку Росії", — сказала вона.

Грузія підтримує і дипломатичну ініціативу України — Кримську платформу. І обов'язково буде представлена ​​на саміті в Києві в серпні цього року, пообіцяла Саломе Зурабішвілі.

Зустрілася президентка Грузії і з прем'єрміністром України Денисом Шмигаль. Говорили про співпрацю в питаннях кібербезпеки, туризму і торгівлі.

"Сьогодні мені приємно спостерігати, як політичний діалог між нашими державами набирає обертів. Звичайно, розраховуємо на розвиток і подальше співробітництво між нашими країнами", — заявив Шмигаль.

На порядку денному і взаємне визнання документів про COVID-вакцинацію, яке максимально спростить перетин кордону громадянами обох країн.

Крім синхронізації зовнішньої політики, країнам потрібна загальна точка зору і на оборонну стратегію, зазначають експерти-міжнародники. І в перспективі не виключають можливості військово-політичного союзу Києва і Тбілісі за підтримки однієї з країн НАТО.

"Перше — це все, що стосується подальшої інтеграції з Європейським Союзом. Друге — це економічні контакти. І третє — це протидія Російській Федерації. Це дуже важливо для держав підкреслити що це не унікальна ситуація, а що в принципі Російська Федерація розглядає це як частину своєї зовнішньої політики і діє однаковими методами", — прокоментувала директорка програм безпеки Ради зовнішньої політики "Українська призма" Ганна Шелест.

Читайте також: Підсумки 23 червня: COVID-штам "дельта", візит президентки Грузії і реформа шкільного харчування (ВІДЕО)

Нагадаємо, що офіційну церемонію зустрічі очільниці Грузії з президентом України Володимиром Зеленським транслював телеканал "Дом".

Прямий ефір