Стан медичної системи і вакцинація: "Официальный разговор" з очільником Донецької ОДА Павлом Кириленком

Павел Кириленко. Фото: kanaldom.tv

Понад мільйон українців вже вакциновані від коронавірусу, більшість із них отримали одну дозу препарату. Вакцинація триває і в Донецькій області.

Який зараз стан медичної системи в області та як жителі непідконтрольних територій можуть отримати щеплення від коронавірусу — розповів очільник Донецької облдержадміністрації, керівник обласної військово-цивільної адміністрації Павло Кириленко у програмі "Официальный разговор" телеканалу "Дом".

Ведучий — Андрій Романенко.

— Донецька область понад рік живе в умовах пандемії. Що обласна адміністрація буде робити для розвитку медицини?

— У березні 2020 року вся медична система не була готова до тих викликів, які відбулися. Цього року сплеск захворюваності припав на березень-квітень. Добова кількість хворих в області досягла 1 тис., і наша медична система вже готова до цих викликів.

Ми розуміємо тенденцію захворюваності, ми розуміємо, куди направляти пацієнтів, якщо лікарні для хворих на коронавірус заповнені. І кількість ліжок з киснем давала змогу госпіталізувати людей, навіть коли кількість хворих перевищувала 1 тис. на добу.

— Як буде проводитися вакцинація в Донецькій області, зокрема масова?

— Ми проводимо роз’яснювальну роботу. На сайті департаменту охорони здоров’я Донецької обласної державної адміністрації є інформація про кількість вакцин, про те, яка це вакцина, про процедуру вакцинації. Тому що зазвичай вакцинація відбувається у два етапи.

— Чи буде здійснюватися вакцинація жителів непідконтрольної частини Донецької області?

— Це питання опрацьовують. Наразі зарезервовано тисячу доз вакцини для жителів окупованих територій і опрацьовано алгоритм дій, як вони можуть вакцинуватися.

Вони повинні зареєструватися через сайт Міністерства охорони здоров’я, отримати ідентифікатор і під час перетину КПВВ показати його представникам Державної прикордонної служби. Після цього їм визначають пункт вакцинації. Вони максимально наближені до лінії зіткнення — Ольгинка, Новотроїцьке, Бугас. Через 28 днів — повторна вакцинація.

— Як жителям непідконтрольних територій перетнути КПВВ, якщо їхня робота блокується?

— Пункти пропуску функціонують і працюють навіть в умовах пандемії. Однак з боку непідконтрольних територій жителів не пропускають з незрозумілих причин. Жителі можуть потрапити на підконтрольну Україні територію, але через територію Російської Федерації. Це величезна відстань і на це потрібно більше часу.

— Чи будуть цього року будувати лікарні в Донецькій області?

— Буде будуватися лікарня третього рівня. На сьогодні підписано договір з підрядною організацією, з генеральним підрядником, який буде здійснювати будівництво. Він підписаний, зареєстрований. Наразі ми очікуємо дозвіл на початок виконання будівельних робіт.

Медіа-партнери
Прямий ефір