Питання про депутатський мандат Разумкова може розглянути з'їзд партії "Слуги народу"

Дмитрий Разумков. Фото: rada.gov.ua

Рішення про позбавлення ексспікера Верховної Ради Дмитра Разумкова депутатського мандату можуть ухвалити на з'їзді партії "Слуга народу". Про це у програмі "Украина на самом деле" телеканалу "Дом" повідомила народна депутатка, заступниця голови фракції "Слуга народу" Євгенія Кравчук.

"Це рішення справді не ухвалює парламентська фракція, тому що у нас навіть у фракції є люди, наприклад, які не входять до партії. З'їзд партії — це вищий орган, і в його компетенції ухвалювати такі рішення", — пояснила вона.

Кравчук зазначила, що партія до жодного депутата всіх рівнів ще не застосовувала процедури позбавлення мандату.

"Тому це може бути прецедент", — наголосила вона.

Нардепка повідомила, що з'їзд партії "Слуга народу" запланований на кінець листопада.

"Але я не знаю, чи є це питання на порядку денному з'їзду. Ми, напевно, ще спостерігатимемо, як розвиваються події", — додала вона.

Кравчук пояснила, чому спочатку порушували питання про зняття Разумкова з посади спікера Верховної Ради, а тепер і про позбавлення мандата народного депутата.

"Ми йшли в політику від Володимира Зеленського, від президента. І коли хтось починає свій автономний політичний шлях, то взагалі це нормально. У нас рабства немає, ніхто нікого не закував у кайдани. Але було б правильно, знаєте, як кажуть, входити в історію власним коштом", — зазначила парламентарій.

<script async src="https://telegram.org/js/telegram-widget.js?15" data-telegram-post="dom_channel/3446" data-width="100%"></script>

Повна версія програми: "Украина на самом деле": ситуація з вугіллям, хвиля COVID-19 та зростання зарплат

Нагадаємо, 7 жовтня народні депутати підтримали відкликання Дмитра Разумкова з посади голови парламенту, на якому він пробув 770 днів. Новим спікером Верховної Ради 8 жовтня обрали Руслана Стефанчука.

Читайте також: Відставка Разумкова — розбір: розподіл голосів, можливі порушення та очікування від нового спікера Ради

Прямий ефір