Скільки українців живуть в Польщі — дані польської статистики
Із закінченням гострої фази пандемії коронавірусу в Польщу повернулося приблизно та ж сама кількість українців, яка виїхала у 2020 році. Про це в програмі "Неофициальный разговор" телеканалу "Дом" розповів менеджер агентства з працевлаштування громадян України в Польщі Анатолій Зимін.
Він зазначив, що точну кількість українців, які проживають у Польщі, назвати важко.
"Таку спробу зробило Головне статистичне управління Польщі наприкінці 2019 року, вийшло близько 1,3 млн осіб. Але це було перед пандемією. Зараз, думаю, кількість приблизно така ж. Бо ті громадяни України, які виїхали з Польщі в період пандемії, вони ж і повернулися. Тобто десь від 1,3 до 1,5 млн українців працює в Польщі", — сказав Зімін.
Більш точна цифра мігрантів буде зрозуміла за підсумками перепису населення, який проводився в Польщі з травня по серпень цього року.
"Частина українських трудових мігрантів, які працюють в Польщі, також повинні переписатися і могли це зробити або за допомогою інтернету, або за допомогою телефонної лінії, або за допомогою тих представників Головного статистичного управління Польщі, які приходять на місця і переписують індивідуально", — повідомив менеджер.
Сам Анатолій Зимін пройшов перепис одним з перших інтернетом.
"Питають про все: де живе, хто живе, хто за національністю, хто за походженням батьки, сімейний стан. Також це перепис комунального фонду — чи є якась нерухомість, де мешкає, яка квартира тощо", — уточнив він.
Менеджер агентства з працевлаштування зазначив, що пандемія сприяла зниженню нелегальної трудової міграції з України в Польщу.
"Вона була дуже популярна у 90-і роки, у 2000-х роках. Зараз, на щастя, під час пандемії коронавірусу люди бояться вже їздити до Польщі нелегально і намагаються працювати з перевіреними роботодавцями. І це дуже хороша тенденція", — наголосив він.
Кількість нелегалів зменшується, однак з'являється таке явище як нечесний роботодавець.
"Тобто в Україні роботодавець потенційному працівнику обіцяє одне, а українець приїжджає до Польщі та отримує зовсім інші умови життя, роботи, оплати праці. Тому потрібно звертати увагу на це", — продовжив Зімін.
Їх агентство щороку проводить соціологічне дослідження серед трудових мігрантів з України. І його результати вказують, що найкращий спосіб захиститися від нечесних роботодавців — вибирати підприємство в Польщі, спираючись на досвід і рекомендації знайомих.
Повна версія програми: "Неофициальный разговор" із Польщі: як адаптуватися українцю, де отримати допомогу та який бізнес відкрити
Як повідомлялося раніше, в Польщі легально працюють майже 400 тис. громадян України та навчаються понад 50 тис. студентів.
Читайте також: Раніше — найми, тепер — бізнесмени: як змінилися українські заробітчани в Польщі