Скільки кримських татар і українців під тиском РФ покинули Крим за час окупації, розповів Кориневич

Рефат Чубаров, Рустем Умеров та Антон Кориневич. Фото: qirim.news

За сім років окупації з Кримського півострова виїхали понад сто тисяч кримських татар і українців. Про це сказав представник президента України в АР Крим Антон Кориневич під час конференції на тему "Права людини в окупованому Криму та кримські татари", передає "Дом" із посиланням на QIRIM.News.

"За офіційною статистикою ми маємо на сьогодні майже 52 тис. переміщених осіб з Криму, але ми віримо, що ця цифра щонайменше удвічі більша, оскільки є багато жителів Криму, які не отримують офіційну довідку", — сказав Кориневич.

Водночас він наголосив, що 80% переслідуваних окупантами жителів півострова — кримські татари, оскільки кримськотатарська спільнота є нелояльною до російської "влади".

"За весь час тимчасової окупації Криму в нас було 234 справи, пов’язані з політичними переслідуваннями, звичайно, це кримські татари — Наріман Джелял, Асан та Азіз Ахтемови, Сервер Мустафаєв, Сейран Салієв, Емір-Усеїн Куку. І, на жаль, цей список ми можемо продовжувати досить довго", — додав Кориневич.

Він нагадав, що глава держави Володимир Зеленський постійно обговорює з міжнародними партнерами питання визволення кримських в’язнів Кремля, а також подав до Верховної Ради як невідкладний проєкт закону України про захист українських політв’язнів.

Народний депутат Рустем Умеров під час заходу наголосив, що Росія продовжує придушувати ненасильницький опір кримських татар у Криму, застосовуючи тортури та ведучи гібридну інформаційну війну.

Читайте також: Вилучення землі в окупованому Криму: що робити українцям

Медіа-партнери
Прямий ефір