Сіль спричиняє серцево-судинні захворювання, ожиріння та діабет — чим її замінити

Спеції. Фото: unsplash.com

У Міністерстві охорони здоров'я планують запровадити нові норми випікання хліба для пекарів — із меншою кількістю солі. І взагалі ВООЗ рекомендує значно зменшити її вживання. За словами експертів, це допоможе знизити ризик серцево-судинних захворювань, ожиріння, цукрового діабету і навіть склерозу, розповідається у "Ранку Вдома".

Хліб і сіль — більше не пара. Сипати менше солі, поліпшити смак хліба травами, спеціями чи ферментований ми продуктами — такі норми для пекарів планують запровадити у Міністерстві охорони здоров'я. І такою є загальна стратегія ВООЗ, яка полягає в тому, що поступове зменшення вмісту солі допоможе знизити ризик серцево-судинних захворювань і не тільки. 

"Цукровий діабет ІІ типу, ожиріння, метаболічний синдром, атеросклероз, артеріальна гіпертензія — це все спричиняють метаболічні порушення, першопричиною яких є інсулінорезистентність", — каже генетик-патофізіолог Віктор Досенко.

Генетик пропонує пояснювати, що саме відбувається в організмі під час вживання хліба. Швидкість всмоктування складових хліба настільки висока, що суттєво підвищується рівень глюкози у крові, а це небезпечно для організму. Можуть з'явитися шкірні реакції, набряки, здуття та дискомфорт. 

Альтернативою, на думку генетика, може стати цільнозерновий хліб. Спочатку зерно розплющують, перетворюючи на пластівці, а потім замочують на чотири години. У такому вигляді зерно використовують для приготування тіста. У житній хліб додають солод. Також виробники можуть використовувати трохи борошна, але лише грубого помелу. Таке борошно отримують, перемелюючи зерно, не очищене від оболонок. Біле борошно вищого гатунку одержують із внутрішньої частини зерна. 

Готові буханки мають коричневий відтінок, але колір — не головний показник того, що хліб є цільнозерновим. У цільнозерновому хлібі фрагменти зерен видно неозброєним поглядом. Така випічка важча та щільніша, вона не може бути надто пишною. 

Читайте також:

Прямий ефір