Що цікавого можна приготувати з редьки: смачні рецепти у програмі "Хрін та редька"

Гості цього випуску — редька і редис — один із видів редьки, що був створений селекційно, але також зараз росте в Україні. До нашої країни цей продукт завезли греки та достатньо довго вирощували саме редьку. Вона була широковживаним джерелом поживних вітамінів і властивостей. Як приготувати з редьки справжній ресторанний шедевр — дізнайтеся у випуску "Хрін та редька" з Юлією Мінчевою.

Що кажуть нутріціологи

Редька належить до сімейства капустних, котрі мають кілька переваг. Перша — клітковина і низькокалорійність. Друга — сірка, котра має антимікробну властивість, тобто працює над чистотою кишкової флори.

Коренеплоди, котрим є редька, належать до групи складних вуглеводів — продуктів, які надають енергію. Найкращий час для споживання коренеплодів — обід.

Салат "Здоровля"

Спосіб приготування

Почистіть редьку та наріжте тонкою соломкою. Яблука зі шкіркою та селеру теж наріжте достатньо дрібно. Висипте все у миску та додайте лимонного соку, щоб інгредієнти не потемніли. Додайте сушеної журавлини та/або родзинки. Заправте олією, посоліть та перемішайте.

Гаряча редиска

Спосіб приготування

Розігрійте духовку до 200 градусів.

Якщо редиска середньо-великого розміру, розріжте її навпіл. Коли ж вона дрібна, готуйте цілою. Кінчики та залишки зеленого бадилля не відрізайте. Викладіть у форму для випікання. Полийте олією та посипте приправами — кмин, чорний перець, сіль. Добре перемішайте, можна руками, та переверніть місцем розрізу донизу.  Відправте у духовку на 15-20 хвилин, залежно від розміру ваших редисок.

Дрібно наріжте кріп, зелену цибулю, петрушку та перець чилі. Білий густий йогурт без наповнювачів налийте у тарілку, зробивши коло. Посипте зеленню та сіллю. 

Дістаньте редиску з духовки та залиште її трохи охолонути та настоятися. Згодом викладіть на йогурт із зеленню. Зверху можна посипати ще зеленню та червоним перцем. 

Попередні випуски програми "Хрін та редька":

Медіа-партнери
Прямий ефір