Шестеро українців потрапили до рейтингу Forbes 30 Under 30

Українці у списку Forbes 30 Under 30. Скриншот: kanaldim.tv

Шестеро українських підприємців потрапили до рейтингу Forbes 30 Under 30. До списку загалом увійшли ті, хто зібрав понад 3 мільярди доларів інвестицій, щоб змінити майбутнє Європи та світу. Зокрема, 29-річний українець Вадим Сінжерецький, який є співзасновником онлайн-платформи BUKI, 29-річний Нік Тузенко з Accel Club та інші, розповідають у матеріалі "Ранку Вдома".

Аби потрапити до рейтингу Forbes 30 Under 30, треба встигнути заснувати успішну корпорацію до тридцятирічного віку. Серед успішних молодих людей цього року — шестеро українців.

29-річний Вадим Синжерецький — один із лідерів у категорії рейтингу "Соціальний вплив". Вадим співзасновник онлайн платформи BUKI. Наразі вона є однією з найбільших на ринку приватного репетиторства в Європі.

Ніку Тузенку теж 29 років. Експерти рейтингу назвали його лідером у категорії "Роздрібна торгівля та електронна комерція".

"Коли ми розробляли бізнес-модель стартапу Accel Club на платформі Amazon, то вірили, що наш бекграунд математиків допоможе створити успішний проєкт. Ми спеціалізуємося на купівлі, оптимізації та масштабування найрізноманітніших брендів, представлених на Amazon", — розповів співзасновник Accel Club Нік Тузенко.

Компанія Ніка Тузенка з'явилася 2021 року і першого ж року залучила в бізнес 170 мільйонів доларів. Нині її офіси відкриті у США та Нідерландах.

Аліна Бондаренко, Ярослав і Дмитро Самойлюки розробники мобільного застосунку Zeely, за допомогою якого можна протягом лічених хвилин відкрити вебмагазин. Наразі застосунку користуються понад вісім тисяч підприємців зі Сполучених Штатів Америки, Бразилії та Мексики. Аліну, Дмитра і Ярослава внесли до найкращих у категорії "Медіа та маркетинг".

У цій самій категорії одним із лідерів визнаний 28-річний Дмитро Василенко. Він заснував успішне PR-агентство Good Advice, яке спеціалізується на фінансових технологіях і банківській справі. Агенція працює на ринках Великої Британії та Сполучених Штатів Америки.

Перший список молодих і талановитих зібрали та представлений на розсуд експертів 2011 року, а вже 2016 року на звання найкращих претендували аж 15 тисяч стартаперів. Однак до рейтингу увійшли лише 600. Редакторка Крістіна Столлер каже, що цього року до європейського Forbes обрали три сотні найсміливіших молодих лідерів.

"Цей рік дуже складний, адже затьмарений кривавою війною в Україні, гострою енергетичною кризою, стрімкою інфляцією та низкою стихійних лих. Проте він не зміг зупинити наймолодших і далекоглядних лідерів Європи. 300 засновників бізнесів залучили понад три мільярди доларів капіталу. Це на мільярд доларів більше, ніж 2022 року. Сміливі молоді люди реалізовують сміливі ідеї й цим покращують життя нашої планети", — резюмувала Крістіна Столлер.

Кандидатів рейтингу оцінювали співробітники Forbes і група незалежних експертів. Окрім доходів та фінансування компаній претендентів брали до уваги вплив кандидатів на суспільну думку, масштабність їхнього бізнесу, винахідливість і потенціал.

Читайте також: Чому варто купувати українське та кому сплачують податки українські бізнеси за кордоном — пояснює фінансова експертка Юлія Баткалова

Прямий ефір