"Північний потік-2" не потрібен енергетиці ЄС, — віцепрезидент Єврокомісії

"Північний потік-2". Фото: apimages.com

Франс Тіммерманс, віцепрезидент Єврокомісії, вважає, що російський проєкт "Північний потік-2" не потрібен Європейському Союзу для енергопостачання. Про це він заявив у інтерв’ю Tagesspiegel, передає Укрінформ.

Єврокомісар, який відповідає за кліматичну стратегію Green Deal, заначив, що не згоден із позицією Німеччини щодо проєкту.

"Нам не потрібен "Північний потік-2", — відповів він на запитання, чи має сенс трубопровід з погляду енергетичної політики.

Читайте також: Ввести санкції проти учасників будівництва "Північного потіку – 2" закликали сенатори США

Комісар ЄС наголосив, що Європейська Комісія неодноразово говорила про те, що проєкт не є необхідним для енергопостачання ЄС. Але враховуючи те, що труба все ж існує, "Комісія ЄС повинна принаймні забезпечити її використання відповідно до правил Євросоюзу, подобається це Росії чи ні".

Нагадаэмо, 24 січня 2021 року роботи з будівництва у датських водах були відновлені. Станом на лютий укладено приблизно 95% по двом ниткам газопроводу.

У датських водах належить укласти 47 км, а у німецьких — 13,9 км. За іншою гілкою належить побудувати більше 80 км. Завершити будівництво газопроводу планують до вересня 2021 року.

Прямий ефір