Семирічна російська агресія має руйнівні наслідки — Європейська Рада закликала РФ зупинитися (ВІДЕО)

Фото ОП

Росія є стороною конфлікту на Донбасі, а не посередником, і Європейська Рада закликає Москву зупинити свою агресію. Про це заявив президент Європейської Ради Шарль Мішель під час спільної пресконференції з президентом України Володимиром Зеленським сьогодні, 3 березня, повідомляє кореспондент телеканалу "Дом".

"Ми очікуємо, що український дух все-таки переможе. Росія не є посередником — вона є стороною конфлікту. Ми продовжуємо закликати РФ, щоб вона змогла використати свій вплив і зупинити збройні формування, які вона підтримує. Будь-яка країна повинна сама обирати свій курс, і Україна також вільно вибрала свій євроатлантичний курс", — наголосив Шарль Мішель.

Він розповів, що під час поїздки на Донбас з українським президентом, яка відбулася вчора, 2 березня, побачив на власні очі руйнівні наслідки семирічної агресії Росії, і як це вплинуло на життя людей.

"Це трагічна ситуація, що люди продовжують помирати у цій війні на Європейському континенті у 2021 році. Я хотів би знову-таки наголосити, що ЄС буде підтримувати суверенітет, територіальну цілісність України в наявних кордонах, визнаних міжнародним правом. Повне впровадження Мінських угод є дуже серйозним інструментом для того, щоб досягти миру. І ми будемо продовжувати підтримувати дипломатичні зусилля для того, щоб відновити український суверенітет", — зазначив президент Європейської Ради.

Також Шарль Мішель позитивно оцінив прогрес у впровадженні реформ в Україні в останні роки, і зазначив, що Євросоюз продовжуватиме підтримувати їхню реалізацію.

"ЄС продовжуватиме підтримувати Україну на шляху до реформ. 16 млрд євро Україна отримала за цей період. І ми продовжимо забезпечувати таку підтримку ваших зусиль", — наголосив він.

Євросоюз та Україна разом борються зі спільними викликами, додав Мішель. Тому лідери сьогодні також обговорили боротьбу з COVID-19.

"Я відвідав центр щеплень, який Україна створила для того, щоб побороти епідемію COVID-19. І ми підтримуємо Україну в цих зусиллях. ЄС передав Україні 190 млн євро для того, щоб боротися з коронавірусом, а також 1,2 млрд євро у вигляді макрофінансової допомоги. Ми також допомагаємо Україні отримати вакцину із фонду COVID-19. І ми хотіли б пришвидшити ці процеси", — сказав Шарль Мішель.

https://www.facebook.com/kanalDOM/videos/271456491049466/

Раніше президент Євроради заявив, що ЄС запроваджує нову програму підтримки економічного розвитку на Донбасі.

Читайте також: Засудження агресії РФ і участь у "Кримській платформі" — чого чекає президент від Європейської Ради

Прямий ефір