Рахунки Russia today i Ruptly закривають у Німеччині, — Ткаченко

Фото: icc-kiev.gov.ua

Рахунки російських ЗМІ Russia today i Ruptly закриває Німецький Commerzbank, повідомив у Telegram міністр культури та інформаційної політики Олександр Ткаченко, пише "Дом".

За словами Олександра Ткаченка, все більше держав на міжнародному рівні визнають, що медіа Кремля негативно впливають на їхній інформаційний простір.

"У відповідь на це Кремль вже навіть не приховує, що даватиме жорсткий опір, та видає попереджувальні сигнали із закликом до Німеччини одуматися. І відкрито шантажує заявою, що функціонування німецьких ЗМІ в Росії буде під питанням", — написав Ткаченко.

На думку міністра, це хороший сигнал для інших країн переглянути змістову присутність РФ у їхньому медіапросторі.

"Досить тоталітарній пропаганді паразитувати в демократичних країнах. Пропагандистські наративи і нескінченні фейки мають демонструватись загалу, завдяки відкритій боротьбі з дезінформацією. Треба розвивати критичне мислення та медіаграмотність. Чим більше країн це визнають, тим менше інформаційного сміття буде в світі", — наголосив міністр.

Раніше Олександр Ткаченко назвав головні пропагандистські тези РФ про Україну.

Нагадаємо, Україна звернулася до компаній Google і YouTube з юридично підкріпленим проханням про закриття YouTubе-каналів телеканалів "112 Україна", NewsOne і ZIK, які потрапили під санкції Ради нацбезпеки і оборони.

Прямий ефір