З Трампом чи без нього Москва втручатиметься у справи Вашингтона — генерал СБУ

Фото: news.24tv.ua

Росія і в подальшому буде намагатись втручатися у внутрішньополітичну ситуацію в США. Таку думку в ефірі програми "Код безопасности" на телеканалі "Дом" висловив ексзаступник очільника Служби безпеки України Віктор Ягун.

За його словами, "були факти, які справді говорили про те, що росіяни неодноразово намагалися втрутитися в усі ті процеси, які мають свій вплив на політиків. Не виключено, що вони і в подальшому намагатимуться це робити".

Екскерівник української контрозвідки вказав на "загрозливу тенденцію" спроб РФ "використати політичну ситуацію у Сполучених Штатах на свою користь і дискредитувати самі основи політичної структури". При цьому він зазначив, що росіянам "байдуже було, кого дискредитувати — демократичну структуру чи Республіканську партію — ось це небезпечно".

Відповідаючи на питання ведучої програми "Код безопасности" Тетяни Попової щодо "плівок Деркача", використаних для втручання в американські вибори, генерал Ягун зауважив, що особистий адвокат Трампа Рудольф Джуліані "повівся на цю інформацію, на легкість її отримання, на допомогу нібито. І він просто не прорахував, що за людьми, які передавали йому цю інформацію, може стояти Російська Федерація".

Ексзаступник керівника СБУ вважає, що за появою "плівок Деркача" стояла, насамперед, Російська Федерація.

"Чітко прослідковується джерело інформації, чітко прослідковується, як вона була скомпонована, хто її передавав і як вона була використана саме в той момент, в який потрібно було її використати", — сказав Ягун.

Експерт з питань безпеки допускає, що "у Джуліані було надзвичайно велике бажання отримати інформацію, яка б допомогла його клієнту, і він просто отримав те, що шукав". І додав, що "не вірить у кейс Трампа — агента Російської Федерації в такому вигляді, в якому його намагалися представити деякі політики у Сполучених Штатах".

Підтримку Трампа з боку РФ Ягун пояснив тим, що "для них це апріорі був саме той кандидат, який був зручний. Я не кажу, що це їхній кандидат був, але він для них був зручний".

Повний випуск програми можна подивитися на YouTube телеканалу "Дом".

Медіа-партнери
Прямий ефір