Рюкзаки по 20 кг та "кішки" — троє українців на протезах підкорили вершину Кавказу (ВІДЕО)

Восхождение на гору Казбек. Скриншот видео: kanaldom.tv

Одну з найвищих гір Кавказу — Казбек — підкорили троє українців на протезах. Усі вони отримали поранення під час подій на Майдані та бойових дій на Донбасі. Для реабілітації вибрали горотерапію, інформує "Дом".

Львів'янин Сергій Романовський — один із тих, хто піднявся на гору Казбек. Каже, багато хто не вірив, що задум вдасться.

"Люди дивувалися. І багато хто не міг подумати, що ми все-таки зійдемо на гору", — розповів він.

Троє українців на протезах подолали висоту в 5 тис. м.

"З погодою нам пощастило. Ми пройшли акліматизацію на висоті 3,6 тис. м, там є метеостанція на Казбеку, після цього піднялися на 4,2 тис. м, переночували на льодовику та о 02:00 прокинулися. О 03:00 ми вирушили на гору й піднялися до 09:00, тобто за шість годин ми піднялися на Казбек", — деталізував Сергій.

Перед тим, як підкорити вершину, учасники довго тренувалися.

"Тренувалися ми в Карпатах, в різні пори року. І взимку, і влітку виходили в гори, підіймалися на гори в складних метеоумовах. Взимку це взагалі — я ніколи не бачив 4 м снігу. Ти йдеш, ялинки всі закриті снігом, і не бачиш, провалюєшся вниз, а потім по ялинці дерешся вгору", — повідомив учасник походу.

Справжнім випробуванням стали 20-кілограмові рюкзаки та спеціальне взуття, так звані "кішки", розповів Ігор Заставний.

"Найважче вже біля самих вершин, ходити стежками сніговими. Це такі високі сходинки, які просідають. І потрібно йти, тому що йде зв'язка і треба по доріжці йти, тому що позаду ще йдуть і наші, й іноземні групи. У мене було бажання зупинитися, відв'язатися від зв'язки та залишитися на спуску. Я вже щось не міг", — поділився він.

Похід у Кавказькі гори відбувся у межах реабілітаційної програми "Горотерапія". Її розробив учасник Антитерористичної операції (АТО) на Донбасі Віталій Дячук. За п'ять років із ним в походах побувало близько 400 ветеранів. На протезах було близько 15 осіб. Зараз, каже, таких охочих підкорювати вершини гір стає більше.

"Подумав, можливо, якщо показати іншим ветеранам, іншим людям, що люди, які втратили кінцівки, але не втратили дух, можуть так само піти, так само робити, — то це може якось популяризувати цю концепцію. І дозволить залучати більшу кількість людей, які потребують допомоги", — розповів учасник АТО.

На досягнутому ветерани не зупиняються. Вже планують нові маршрути, адже кажуть: любов до гір живе в серці вічно.

Читайте також: Підкорити вершину світу: українка розповіла про труднощі сходження на Еверест (ВІДЕО)

Прямий ефір