Гнів перетворив у мистецтво: художник Олексій Ревіка створює унікальні картини про війну

Олексій Ревіка. "Фортеця". Фото: oleksii_revika / Instagram

Арттерапія — чудовий спосіб позбавитися агресії та врівноважити свій психологічний стан. Так, художник Олексій Ревіка із початком повномасштабної війни вирішив заглибитися у творчість. Його роботи показують усьому світу жагу російської армії до вбивств і знущань з вільного українського народу. Більше про його техніку, яка допомагає розслабитися та відновитися, дізнавайтеся у матеріалі "Ранку Вдома".

Повномасштабне вторгнення російської армії стало справжнім випробуванням для психічного стану громадян. Психологи попереджають — жити з постійною емоційною напругою вкрай шкідливо для здоров'я. Одним зі способів позбавитись напруги та агресії є арттерапія.

"Хтось любить малювати, то так може знімати стрес. Ліплення — це вид мистецтва, завдяки якому можна агресію моторно розряджати. Співати можна, танцювати. Злість, біль та страх необхідно відпускати, бо вони руйнівні. Якщо цього не зробити, то людина може почати хворіти", — говорить психологиня Оксана Данчул.

Коли росіяни вдерлися до України, відомий український художник і скульптор Олексій Ревіка не звертався по допомогу до психологів. Натомість вирішив зануритись у творчість. Ті, хто бачив роботи цього автора, зокрема створену одразу після повномасштабного вторгнення "Червону лінію", пам'ятатимуть її ще довго.

Кульковою ручкою Олексій творить картини, які всьому цивілізованому світу показують жагу армії Російської Федерації до вбивств і знущань з вільного народу. 

"Напад", "Ідоли", "Біси" — правдиві роботи Олексія Ревіки змушують глядача глибоко відчувати емоції автора. Це не випадково. Художник використовує техніку дудл, тобто несвідомого малюнку. 

"Я сформував образ з хаосу. Якщо за ним слідкувати й контролювати, то можна сформувати будь-яку картину. Я просто вибрав великий формат — плакат. Плакат в такі часи, у період війни, більш орієнтує глядача на певні теми, сенси", — пояснив Олексій Ревіка.

Художник не приховує, що найбільшу радість відчуває, коли йому пишуть воїни. Бійці кажуть, що різка правда цих малюнків дуже подібна до емоцій, які вони переживають на фронті.

За допомогою творчості українці різного віку дають вихід своїм переживанням. Цим вони надихають і допомагають іншим.

Двічі вимушений переселенець Матвій Глазунов свою лють до окупантів перевів у творчу площину. 2014 року через агресію Кремля юний аніматор спершу переїхав з Авдіївки до села на Ізюмщини, а потім у Мукачево на Закарпатті.

Стрічку Матвія "Чорний лютий" про російсько-українську війну визнали найкращим анімаційним фільмом на кінофестивалі "Чілдрен Кінофест" 2022 року.

Читайте також: Українські народні пісні в джазовій обробці: творчість Ганни Гринівої

Прямий ефір