Знятий в евакуації: юний українець створив мультфільм про війну "Чорний лютий"

Матвій Глазунов. Скриншот: kanaldom.tv

13-річний Матвій Глазунов двічі став вимушеним переселенцем. Після повномасштабного вторгнення школяр вирішив створювати мультфільми про реальні події війни. Декорації та героїв Матвій почав робити у підвалі в Шепетівці, коли ховався від російських ракет. А знімав фільм в Мукачево, куди евакуювався разом із батьками. Зрештою створений ним "Чорний лютий" став найкращим анімаційним фільмом на Міжнародному кінофестивалі "Чілдрен Кінофест", йдеться  у "Ранку Вдома".

Поки в Україні горять житлові будинки, у Росії — влаштовують мітинги на підтримку путінської війни. Це сюжет короткометражного фільму "Чорний лютий". Його зняв тринадцятирічний Матвій Глазунов.

"Я вирішив показати, що відбувається зараз, та й написав короткі сценарії. Це були відрізки того, що відбувається. Тому це можна навіть назвати не сценарієм, а подіями", — розповів Матвій Глазунов.

Через російську агресію Матвій став переселенцем вдруге. 2014 року хлопчик із родиною евакуювався з Авдіївки до села поблизу Ізюма, а в лютому 2022 року їм знову довелося тікати.

Декорації та героїв для фільму Матвій почав робити у підвалі в Шепетівці, коли ховався від російських ракет. Знімав фільм уже в Мукачевому.

Матвій працює в техніці стоп моушн. Про неї він дізнався у 10 років, а в 12 уже зняв свій перший анімаційний фільм. То була казкова історія про відьму Мелісу.

"Я роблю персонажів із вовни, це дуже незручний матеріал, але мені дуже подобається, тому що він гарно взаємодіє зі світлом. І також мені допомагають батьки. Наприклад, тато пише мені музику, щоб у мене не було проблем з авторськими правами", — розповів хлопець.

Серед героїв фільму "Чорний лютий" — Володимир Зеленський, Андрій Хливнюк і навіть Джон Леннон. У фіналі артисти співають гімн січових стрільців "Ой у лузі червона калина".

"Чорний лютий" став найкращим анімаційним фільмом 2022 року на Міжнародному кінофестивалі "Чілдрен Кінофест".

Нині Матвій працює над новим сценарієм короткометражки. Хлопчик вірить, що Україна скоро переможе і йому більше ніколи не доведеться знімати про війну.

Читайте також: Українські народні пісні в джазовій обробці: творчість Ганни Гринівої

Медіа-партнери
Прямий ефір